Сьогодні, 2 квітня, в Національній службі здоров’я України провели брифінг щодо старту другої хвилі медичної реформи, в умовах пандемії.
З 1 квітня в Україні запрацювала в повному обсязі Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Відтепер пацієнт може вільно обирати не лише лікаря первинки, а й заклад і лікарів для стаціонарного та амбулаторного лікування.
В Національній службі здоров’я поділилися тим, які заходи вони реалізують в рамках протидії коронавірусної інфекції.
“72 мільярди, які за собою зараз має портал медичних гарантій, були розраховані під історично-структурні папки торік. Ми тоді не знали, що в Україні буде проблема з коронавірусом. Зараз ведуться перемовини з Міністерством фінансів щодо тих коштів, які уряд окремо виділив під лікування хворих пацієнтів з коронавірусом. НСЗУ надала свої пропозиції, вони зараз розглядаються”, – розповіла керівниця Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Оксана Мовчан.
Також НСЗУ підписала договори з 1 524 закладами спеціалізованої медичної допомоги. Практично всі комунальні медичні заклади країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за прямим договором. Загалом проєкти договорів отримали 1 662 заклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу.
“Коронавірус зробив неможливе – він урівняв усіх нас в правах і закрив всіх в одній країні. Тепер зможемо оцінити той стан, в якому зараз перебуває медична система. Кожен з нас був в лікарні, і начебто медицина безкоштовна, але все одно в держаних лікарнях треба за щось платити. Ми не кажемо, що зараз все буде безкоштовно. Проте пацієнт буде знати той пакет медичних послуг, за який заплатить держава. Щодо лікування онкологічних захворювань – то тут діагностика й операційні втручання будуть безкоштовні“, – розповіла виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко;
До теми: На Снятинщині сільські амбулаторії отримали обладнання для телемедицини