Систему 112 в Україні запустили 1 липня 2023 року.
Від початку запуску до комунікаційних центрів служби 112 надійшло майже 5 мільйонів викликів, з яких понад 768 тисяч передані до екстрених служб.
Принцип побудови системи екстреної допомоги полягає в тому, що особа, набравши короткий номер 112 може одразу повідомити про надзвичайну подію в декілька оперативних служб, розповідає заступниця директора ДУ ЦІТ МВС України – начальниця «Служби 112» Аліна Шевчук.
«На лінію 112 можуть звертатися люди з порушеннями слуху чи мовлення. Вони спілкуватимуться по відеозв’язку з операторами, які володіють жестовою мовою. Для цього необхідно відправити SMS та очікувати посилання на з’єднання», – пояснила вона.
З початку запуску Служби 112 оператори центрів опрацювали понад 24 тисячі звернень жестовою мовою. 65 з понад 260 операторів Служби 112 спілкуються іноземними мовами: англійською, польською, іспанською, хорватською, чеською, словацькою, корейською, японською, французькою та грузинською.
Службою 112 опрацьовано 43 повідомлення, отриманих через європейську систему автоматичного оповіщення про дорожні пригоди на автотранспорті (e-Call). На додаток здійснюється переадресація викликів з 911.
Наразі Україна очікує надання 40 мільйонів євро у межах кредитної Угоди на розбудову відповідних центрів.
До теми: Поліцейські Франківщини затримали п’яного крадія автомобіля