Міністерство охорони здоров’я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру.
Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває після закінчення медичного університету й отримання сертифіката лікаря-спеціаліста.
Як розʼяснюють в Міністерстві охорони здоровʼя, основне завдання лікарської резидентури — опановування вузькоспеціалізованих професійних компетентностей у межах певної лікарської спеціальності, необхідних для самостійної професійної діяльності.
Як навчатимуться?
Уже в цьому році навчання в резидентурі впроваджуватиметься за першою спеціальністю — «нейрохірургія». З 2025 року кількість спеціальностей у лікарській резидентурі буде збільшуватись.
Навчання перших двох лікарів-резидентів відбуватиметься з вересня 2024 року по серпень 2027 року. Розмір щомісячної стипендії становитиме 16 000 гривень.
Навчання в лікарській резидентурі починатиметься з 1 вересня і здійснюватиметься за очною (денною) формою навчання.
Програми та навчальні плани підготовки в лікарській резидентурі за відповідною спеціальністю розроблятимуть заклади вищої освіти (наукові установи) із залученням представників профільних медичних асоціацій з урахуванням вимог Європейської спілки лікарів-спеціалістів та будуть опубліковані на їхніх офіційних вебсайтах.
Практична частина підготовки в лікарській резидентурі становитиме щонайменше 80 % часу загальної програми.
Читайте також: Франківські медики для евакуації поранених придбали квадроцикл