Це передбачає постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалена ще у квітні, передає “Суспільне”.
Так, вже завтра в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В.
Одне з ключових нововведень — встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).
Як вважає регулятор, ці зміни мають позитивно вплинути на якість електропостачання до домівок українців.
У НКРЕКП пояснюють, що стабільніша напруга означає менший ризик для побутової техніки, що часто виходила з ладу через перенапругу або занижені показники.
Також зменшиться потреба у використанні стабілізаторів і захисних пристроїв.
“Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності — електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності”, — наголошує регулятор.
Очікується, що перехід на європейський стандарт в Україні дозволить уникати конфліктів сумісності та підвищить надійність електропостачання.
Як це вплине на роботу домашніх електроприладів та електропостачання споживачам
Як розповідав заступник директора технічного з низьковольтних мереж АТ “Чернігівобленерго” Сергій Переверза в ефірі “Українське Радіо Чернігів”, нові електроприлади замінювати не треба, адже більшість з них, які імпортуються в Україну, уже передбачені для роботи в рівнях напруги від 200 до 240-250 В.
“А от щодо електроприладів старого виробництва, радянських часів і так далі, на них необхідно звернути увагу: чи розраховані вони на таку напругу. Якщо ні, необхідно провести їх заміну на більш сучасні”, — казав енергетик.
Жодних змін у вартості електроенергії не буде. Сума в рахунках не зміниться, адже вона залежить не від напруги, а від потужності приладів і часу їх використання.
Однак варто звернути увагу на стабілізатори та прилади реле напруги. Споживачам слід переналаштувати їх на необхідні рівні, щоб запобігти відключенням.
“Враховуючи те, що переходимо на 230, мінімально і максимально допустимі відхилення напруги від номінальної — це плюс-мінус 10 вольт. Тобто 207 — мінімальний, 253 — максимальний”, — додав Переверза.
