Сьогодні, 1 червня, на засіданні Верховна Рада ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт, яким забороняється розповсюджувати пластикові пакети крім біорозкладних у магазинах та закладах харчування – у компаній є дев’ять місяців на адаптацію.
Про це стало відомо з трансляції засідання парламентарів, пише “Економічна правда”.
Законопроєкт підтримали 297 нардепів.
Так, закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану довкілля та благоустрою територій.
Він забороняє розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів.
Ця заборона до 2023 року не поширюватиметься на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети товщиною до 15 мікрон, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.
Також, заборонять використовувати маркування “біо”, “біопакет” та “біорозкладний”, якщо пакети не мають здатності до біорозкладання згідно з європейськими нормами. Крім того, заборонять схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів.
Строк адаптації – 9 місяців. Протягом цього часу, кажуть автори закону, з’являться альтернативи: паперові пакети, торбинки багаторазового використання.
Варто зазначити, що після завершення перехідного періоду заборонені пакети не можна буде розповсюджувати, вони підлягатимуть утилізації.
За безоплатне розповсюдження пакетів передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.
Якщо ж суб’єкт порушить заборону на розповсюдження пакетів, сплатить штраф від 8500 до 17000 грн вперше, а за повторне порушення – від 17000 до 34000 грн.
До слова, на Верховинщині припинили діяльність полігона твердих побутових відходів. Сміття на берег річки, що впадає у Черемош, звозили з 18 населених пунктів району. Через антисанітарію люди перекривали дорогу – вимагали закрити звалище.