Внаслідок повномасштабної війни в Україні зросла кількість військовослужбовців з акубаротравмою.
Співпраця Міністерства охорони здоров’я та громадського обʼєднання «Відчуй» дає змогу допомогти військовим. Ініціатива працює за двома напрямами: запобігання втраті слуху військовими та допомога тим, хто вже має травми й потребує слухопротезування, повідомляє МОЗ.
За рік роботи проєкту на фронт вже відправили 3,7 тисячі звукових фільтрів-беруш. Їх головне завдання – не пропускати шкідливі звуки. Індивідуальні тактичні звукові фільтри забезпечують захист від небезпечних піків шуму. При цьому залишають можливість чути оточення. Використання таких пристроїв максимально знижує ймовірність втрати слуху, зберігаючи можливість повноцінно комунікувати з побратимами.
Водночас захисникам та захисницям з акубаротравмою проєкт гарантує безоплатне слухопротезування та реабілітацію. Наразі видано понад 75 слухових апаратів і проведено більше ніж 3,6 тисячі годин реабілітаційної та абілітаційної допомоги.
Тривалість процесу реабілітації – шість місяців. Під час нього фахівці постійно контролюють стан пацієнтів та, за потреби, вносять корективи. Перед тим, як отримати допомогу, для кожного військового проводиться оцінка реабілітаційного потенціалу та психологічного статусу.
До теми: В Україну повернули тіла 66 захисників