Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3805, який передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та посилення відповідальності за рубку дерев у межах населених пунктів.
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
За його словами порушення за статтею 153 Кодексу про адміністративні правопорушення збільшиться приблизно у 10 разів.
«Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) підвищується до 1700 – 3400 гривень для громадян та 5100-8500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно», – зазначив Андрій Мальований.
Також до Кримінального кодексу буде введена нова стаття 246-1, яка передбачатиме, зокрема, позбавлення волі на строк до трьох років.
За умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників у населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, передбачений штраф для громадян у розмірі 8500-17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк. Істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Він додав, що прийняття цього законопроєкту дозволить посилити захист зелених насаджень у містах. Це особливо важливо для мегаполісів та промислових міст, адже дерева – це не тільки джерело кисню, це ще й природний фільтр для забруднювальних частинок, які щодня продукуються підприємствами, вугільними ТЕЦ та автомобілями.
Читайте також: На Прикарпатті попередили масштабну незаконну вирубку лісу