27 грудня Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, закон, згідно з яким УПЦ Московського патріархату має змінити назву і вказати свою належність до Росії.
Церковні юристи заявили, що «будь-які законні підстави для перейменування УПЦ відсутні».
Про це повідомив голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов на сайті церкви.
“Конституційний суд України визнав закон про перейменування конституційним. Водночас слід зазначити, що рішення Конституційного суду не зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату) змінити свою назву, воно лише стосується відповідності закону про перейменування Конституції України”, – йдеться у повідомленні.
Юрист нагадує, що “в самому законі відсутня будь-яка згадка” про УПЦ МП: “Статутні документи свідчать, що УПЦ (МП) зареєстрована відповідно до українського законодавства, її засновником є Собор УПЦ (МП), її релігійний центр, як і всі органи управління, знаходяться в місті Києві. Тож всі спроби примусово застосувати цей закон до УПЦ (МП) збільшить випадки порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні… Таким чином, не дивлячись на рішення Конституційного суду, слід зазначити, що на сьогодні відсутні будь-які законні підстави для зміни назви релігійних організацій, що належать до Української православної церкви (Московського патріархату)”.
Читайте також: Російські паспорти, георгіївські стрічки, партквиток КПРС: що знайшли в церквах МП