«Ми вдячні нашим партнерам в ЮНІСЕФ, які підтримали нас у ситуації зі збільшеним використанням вакцини від кору під час спалаху і змогли організувати прискорену доставку нової партії КПК в Україну. Це дозволить забезпечити достатньою кількістю вакцини усі регіони країни, особливо ті, де є нагальна потреба в додаткових дозах», – зазначила лікар Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я.
Нагадаємо, що відповідно до графіку поставок, нова партія мала прибути в Україну лише у квітні. Проте, зважаючи на ріст охоплення вакцинацією проти кору дітей і, відповідно, більше використання вакцини, Міністерство охорони здоров’я замовило прискорену доставку вакцини КПК.
Вакцина, закуплена за кошти держбюджету, надійшла в Україну на два місяці раніше запланованих термінів завдяки успішним переговорам ЮНІСЕФ з постачальником для забезпечення нагальних потреб державної програми імунізації у контексті спалаху кору.
«Ми хотіли б скористатися цією можливістю та нагадати батькам про важливість та терміновість вакцинації дітей. У ці складні часи я покладаюся на батьків, родини та лікарів, щоб забезпечити можливість для усіх дітей отримати дві необхідні дози для повного захисту від кору», – наголосила Джованна Барберіс, голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Загалом цього року в Україну доставлять більше 2 мільйонів доз вакцини проти кору. Цієї кількості буде достатньо для проведення щеплень проти кору всім віковим групам дітей, які цього потребують. Наступна поставка вакцини проти кору – 800 тис. доз КПК – планується на кінець березня.
Специфічного лікування від кору немає. Проте захворювання можна запобігти. 2 дози вакцини КПК захищають від кору: згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні, у 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. В середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.
МОЗ закликає батьків вчасно вакцинувати своїх дітей відповідно до Календаря щеплень і надолужити щеплення, якщо вони були пропущені за графіком.
Читайте також: Україна – у трійці “лідерів” в Європі за захворюваністю на кір