Півтори тисячі відер вареників від початку повномасштабної війни передали волонтери із села Радча Івано-Франківської громади на передову.
Упродовж трьох місяців, з квітня до червня 2022 року, вони щодня збиралися, аби готувати домашні страви для військових. Зараз господині відновили роботу — ліплять вареники для бійців, пише “Суспільне”.
До Дня Збройних сил України господині ліплять вареники з картоплею та сиром. Місцева жителька Галина Говдяк каже, готує їжу для військових приблизно всоте.
“Ми завжди ліпили з капустою, з м’ясом, з горохом. Усі вареники наші хлопці люблять, дуже задоволені, бо ми їх передаємо туди — на лінію фронту. Також ми голубці робили, капусту ще тушили, пиріжки смажили з картоплею і м’ясом, і капустою так само”, — розповідає жителька Радчі Галина Говдяк.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2022/12/31a47fb73b5752bc.jpeg)
Замішує тісто жителька Радчі Ірина Вацеба за сімейним рецептом – додає молоко і яйця. Каже, так воно виходить смачнішим та м’якшим.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2022/12/7c7382c9a34005f5.jpeg)
Саме у її домі і готують волонтери їжу для військових. Ірина розповідає, за весь час передали на фронт приблизно півтори тисячі відерець вареників вагою від 3 до 10 кг.
“Відправляли вантажівками. То було дуже багато — десь під 30 відер вареників на день. Жінки у дитсадку збиралися. І село позвозило стільки овочів і продуктів, що ми просто не встигали переробити. Привозили по мішечку борошна, олії по 3 л, картоплю, капусту, квашену капусту”, — каже Ірина Вацеба.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2022/12/3e3105df4734f94b.jpeg)
За її словами, ці вареники не заморожуватимуть. Як консервант, використовують смалець. Його дали інші місцеві волонтери, які готували м’ясні тушкованки бійцям. Ірина розповідає, її син зараз воює, тож жінка хоче, аби він і його побратими на передовій могли скуштувати домашню їжу.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2022/12/61e2987c460431f4.jpeg)
“Хочеться з дому щось передати свіженьке. От знаєте, як мама зранку відправляла сина на роботу. Тепер приходить ранок, не треба вже тієї порції вареників, не треба вже нікого відправляти. Просто є потреба щось робити і когось годувати. Як кажуть: чужих дітей не буває. Ми відправляємо у різні напрямки”, — продовжує Ірина Вацеба.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2022/12/02274034286a265f.jpeg)
Цього разу жителям Радчі допомагають ліпити вареники працівники бібліотек Івано-Франківська.
“Зібралися саме в Радчі, тому що вони часто їздять, допомагають. Ціле село — і садочок, і школа, і Народний дім, бібліотека – всі допомагають нашим воїнам. Хто як може, не тільки варениками. Вони роблять і тушкованки, дають матеріальну, гуманітарну допомогу, різний одяг — усе, що потрібно”, — розповідає директорка бібліотечної системи Івано-Франківська Оксана Вовк.
На кожне відро з варениками волонтери прикріплюють інформацію з датою виготовлення. За словами Ірини Вацеби, на передову їжу повезуть місцеві волонтери.
Читайте також: За сімейним рецептом: жителі прикарпатського села Радча приготували на фронт приблизно пів тисячі банок м’ясних страв