Вчені представили відео, яке показує, скільки сміття з’явилося на орбіті Землі з 1957-го дотепер, – повідомляє Mashable.
Зараз NASA відслідкувала близько 20 тисяч уламків використаних ракетних частин, що вийшли з ладу супутників та сміття розміром більше за м’яч. Також 500 тисяч об’єктів розміром з велику намистину. І мільйони менших уламків, рух яких не можливо відслідкувати. Повідомляє Gazeta.ua.
Відео розробив британський вчений доктор Стюарт Ґрей, лектор Університетського коледжу Лондона за участі лабораторії Космічної геодезії та навігації Королівського інституту Великобританії.
Він показав, як змінювалася кількість космічного сміття навколо Землі від часу запуску першого супутника дотепер.
Вчені відслідковують космічне сміття, щоб впевнитися, що воно не перебуває на курсі, за яким може зіткнутися із робочими супутниками. Космічне сміття вважають важливою проблемою усіх космічних агенцій світу. Навіть мільйони найдрібніших уламків, які не можливо відслідкувати через їх мізерний розмір, можуть завадити роботі супутників та інших космічних приладів. Інколи навіть Міжнародні Космічні станції вимушені міняти розташування в залежності від космічного сміття, яке може пошкодити чи вплинути на їхню роботу. Саме лише військове випробовування Китаю 2007-го року спричинило появу двох тисяч нових уламків на орбіті.