«Вдома у БА І ДІ»: франківські пенсіонери відкрили унікальний соціальний простір

  • Франківська громадська організація ініціативних пенсіонерів “БА І ДІ КЛУБ” зібрала гроші на ремонт і оздоблення приміщення хабу соціального підприємництва. Завдяки допомозі благодійників тепер у місті є унікальний простір для дітлахів і людей у віці.

    Важливий для міста

    Вже два роки в Івано-Франківську працює «Ба і Ді Клуб», який об’єднує людей, котрі зруйнували стереотипи про дідусів і бабусь, які, мовляв, лиш скаржаться на життя і геть не хочуть розвиватися. У клубі вони не лише вивчають англійську, опановують фінансову грамотність і гаджети, займаються хендмейдом, але вже встигли реалізувати повно сміливих проєктів.

    Наприклад, відкрили унікальний у місті хаб соціального підприємництва «Вдома у БА І ДІ». До його послуг входять експрес-няня, дитяча кімната і клуб для літніх людей.

    Простір став поєднанням відпочинково-ігрової кімнати з необхідним інклюзивним обладнанням для діток від 2-х до 10-ти років та зали для проведення тренінгів, розвиваючих і танцювальних занять, воркшопів, спілкування. Тут працюють няні і вихователі, проводять майстер-класи та цікаві ігри для дітей, читають казки, розповідають історії.

    Цей хаб є особливо важливим для Івано-Франківська, оскільки місто зараз має відчутну проблему з нестачею дитячих садочків.

    Окрім цього, хаб дасть можливість працевлаштувати пенсіонерів і людей передпенсійного віку.  

    «Ми переконані, що створення соціального підприємства для пенсіонерів дозволить їм самостійно і якісно змінювати умови свого життя, отримуючи додатковий заробіток і зберігаючи гідність, – каже очільниця «БА І ДІ» Галина Плотницька. – В той же час завдяки роботі вони будуть корисними громаді та відчуватимуть себе її активною частиною. Наш проєкт покликаний допомогти вирішити кілька проблем. По-перше, звернути увагу потенційних жертводавців на соціальні підприємства як форму благодійності, що має довготривалі і стабільні результати. По-друге, через соціальне підприємство створити робочі місця для пенсіонерів та людей передпенсійного віку, які втратили роботу через пандемію. І в той же час допомогти батькам дітей, які часто не можуть поєднувати роботу і догляд за дітьми. По-третє, інтегрувати у життя громади пенсіонерів».

    Приміщення для хабу ГО винаймає у Католицькому ліцеї, а міська влада допомогла з рекламою та організацією Школи нянь. Провести фандрайзингову кампанію, в якій взяли участь 82 благодійники з усієї України на платформі Спільнокошт, представники будівельних компаній Івано-Франківська та органів місцевого самоврядування, допоміг благодійний фонд Zagoriy Foundation.

    Благодійність, яка змінює все

  • Родинний фонд великих історій – не тільки звучить масштабно, але й працює так само. Zagoriy Foundation – таки найвдаліший приклад благодійних фондів в Україні. Вони направду багато роблять.

    Йдеться про сімейний фонд, який у 2015-му заснувала родина Загоріїв, котра ще до того багато років направляла частину прибутків на благодійність.

    Zagoriy Foundation всіляко сприяє утвердженню культури меценатства та філантропії в Україні. Фонд входить до міжнародних асоціацій, постійно налагоджує міжнародні партнерства та заявляє про благодійний сектор в Україні на весь світ, розробляє нові інформаційні кампанії, працює над створенням ком’юніті родинних і приватних фондів.

    Родина Загоріїв виділяє для себе три напрямки роботи: розвиток культури благодійності, розвиток освіти і науки та розвиток мистецтва. І саме ці три напрямки є ключовими в роботі фонду.

    Zagoriy Foundation реалізує проєкти, якими особисто захоплені члени цієї родини. Пріоритет надається тим напрямкам, де благодійне фінансування дійсно може призвести до реальних зрушень. Метою фонду є система якісної, всеосяжної та ефективної благодійності в Україні, у що Zagoriy Foundation вже вклав десятки мільйонів гривень.

    У Zagoriy Foundation вважають, що благодійні фонди не тільки збирають кошти для тих, хто потребує допомоги, але також спонукають владу до важливих реформ, покращують системи освіти і медицини, фінансують корисні винаходи тощо – все залежить від місії та мети. Працівники фондів не просто вирішують «гарячі проблеми», але творять системні зміни, завдяки яким цих проблем меншає.

    Засновники фонду пояснюють, що у своїй благодійній діяльності найперше керуються настановою Альберта Ейнштейна: «Обов’язок кожної людини – віддати світу принаймні еквівалент того, що він бере від нього».

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!