Верховна Рада рекомендувала скасувати золоті та срібні медалі у школах

  • Замість медалей школи видаватимуть успішним учням власні відзнаки.

    Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей державного зразка.

    «За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни дуже великі. Цей анахронізм ще існує лиш у пострадянських країнах», – повідомила секретар комітету народна депутатка Наталія Піпа.

    Таке рішення допоможе зекономити кошти держбюджету. Натомість успішних випускників школи зможуть відзначати власними відзнаками.

    Упродовж п’яти років в Україні виготовили понад 66 тисяч медалей. За 2024 рік виготовили вдвічі більше ніж у 2020, хоча рівень знань і кількість учнів зменшилась. З цього можна зробити висновок, що кількість медалей не відображає якості освіти, наголошує депутатка.

    «Початково у бюджеті на 2025 рік був запит на майже 4,6 млн грн на золоті медалі і більше 1 млн гривень на срібні медалі», – розповіла Наталія Піпа.

    Як повідомляв освітній омбудсмен, у 2023 році держава витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21,3 тис. медалей, а у 2022 році – 1,77 млн грн для закупівлі 20,6 тис. медалей.

  • Якщо раніше медалі давали певні привілеї при вступі до закладів вищої освіти, то зараз отримання медалі не дає жодних переваг. Водночас такі переваги залишаються при вступі до закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

    У країнах Європи відзнака у формі золотої або срібної медалі відсутня. Така практика поширена лише у пострадянських країнах. У СРСР шкільні медалі ввели у 1945 році у всіх союзних республіках.

    До теми: Колишнього керівника служби харчування шкіл Нью-Йорка засудили до двох років за хабарі

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!