Верховна Рада проголосувала у другому читанні закон про медичну реформу. За відповідне рішення проголосувало 240 депутатів.
Перед самим голосуванням сесійна зала фактично повернула закон до того вигляду, в якому його пропонував ухвалити комітет. За три дні розгляду поправок із закону були вилучені багато норм, на яких наполягав уряд і комітет. Тому Рада пакетом всі ці норми проголосувала перед ухваленням закону, пише Українська Правда.
До другого читання проект суттєво переробляли. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун навіть заявила, що після опрацювання близько 900 правок від 76 народних депутатів закон зазнав суттєвих змін та закликала “не імітувати реформи”.
“Більшість з цих правок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої МОЗ та урядом України. Фактично, замість реформи всієї медичної галузі, після внесених майже 400 правок до законопроектів, ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини”, – зазначала в.о. міністра 12 липня.
Читайте також: В Івано-Франківську обговорили нововведення у сфері медицини
У сесійній залі Верховної Ради 893 правок розглядали три дні – 17, 18 та 19-го жовтня – більшість з поправок (як тих, що були враховані комітетом, так і тих, на яких наполягали депутати) були провалені. Зокрема, виключено поняття співоплати.
У проекті Закону залишились важливі положення:
- Оплата за послугу та договірні стосунки з медичними закладами.
- Поняття гарантованого пакету – чіткого обсягу зобов’язань держави щодо медичних послуг та ліків.
- Незалежний від постачальників (лікарень, місцевої влади, МОЗ) замовник медичних послуг – Національна служба здоров’я України (цю незалежність зруйнує механізм субвенції).
- Залишились усі позиції, які стосуються системи e-Health.