Верховна Рада затвердила указ президента Володимира Зеленського про запровадження в Україні надзвичайного стану.
Рішення було прийнято щойно на позачерговому засіданні ВР, пише Галицький кореспондент з посиланням на УП.
Рішення підтримали 335 народних депутатів.
Надзвичайний стан запроваджується з 0 годин 24 лютого терміном на 30 днів на всій території України, крім Донецької та Луганської областей, де вже і так діє надзвичайний правовий режим.
Під час своєї доповіді секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що це рішення зумовлене поточними загрозами, але запевнив, що ситуація контрольована.
“Ситуація непроста але абсолютно контрольована. За даними всіх наших розвідок партнерів, нашої розвідки, за даними наших аналітиків, без внутрішньої дестабілізації захоплення нашої країни неможливо”, – сказав міністр.
Як пояснював Данілов раніше, обмеження, пов’язані з надзвичайним станом, будуть варіюватися залежно від регіону.
Світлана Онищук розповіла, чи вводитимуть комендантську годину
В Україні вводять надзвичайний стан, – РНБО
На територіях, де вводиться надзвичайний стан, запроваджуються такі заходи:
- особливий режим в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування (за потреби);
- обмеження руху транспортних засобів та їх огляд (за потреби);
- посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;
- забороняється проведення масових заходів, страйків;
- тимчасова чи безповоротна евакуація людей з місць, небезпечних для проживання, з обов’язковим наданням їм стаціонарних або тимчасових жилих приміщень.
Крім того, може бути запроваджена комендантська година та перевірка документів у громадян, а у необхідних випадках проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, пише Уніан.
Передбачається також заборона призовникам, військовозобов’язаним та резервістам змінювати місце проживання без відома відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління та/або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки.
Серед іншого запроваджується заборона на виготовлення і розповсюдження інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати обстановку; заборона роботи аматорських радіопередавальних засобів та радіовипромінювальних пристроїв особистого користування; особливі правила користування зв’язком та передачі інформації через комп’ютерні мережі (за потреби).
На випадок небезпеки: адреси сховищ та укриттів в області