Від документування до покарання: як франківські науковці фіксують злочини РФ

  • Загалом участь у конференції беруть більше 40 науковців та аналітиків з 14 закладів вищої освіти, наукових інституцій та аналітичних центрів України, Франції, Польщі та Литви.

    Окупація Криму, повномасштабна війна, Ірпінь, Гостомель, Буча, Оленівка, Каховська ГЕС. Ці та сотні тисяч інших злочинів РФ заперечує або ж перекладає на Україну. Мовляв, це інсценізація, а початок війни – превентивний захист РФ від НАТО.

    Про це та інші воєнні злочини йшлося сьогодні під час ІІ науково-практичної конференції з міжнародною участю «Російські воєнні злочини – від документування до покарання», пише «Галицький кореспондент».

    «Те, що робить путінський режим сьогодні, у 21 столітті, стосовно незалежної України, це є ще одне підтвердження того, що якщо злочини вчасно не покарані, злочинець далі продовжуватиме їх вчиняти», – наголосив Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

    За його словами, ця війна відкрила очі для західних партнерів, у розумінні того, що Росія не є партнером, а є ворогом.

    «І ця конференція, яка розпочалася, повʼязана із документацією, є дуже важливим елементом, бо коли у 21 столітті лідер сусідньої держави говорить про те, що українців потрібно стерти з лиця землі, це є злочини не тільки проти нашої держави, а й цивілізованого світу», – додав ректор.

  • Науковці та аналітики впродовж дня розповідатимуть про воєнні злочини та злочини проти людяності, які були скоєні збройними силами Московського царства, Російської імперії, СРСР та РФ, перспективи покарання громадян Російської Федерації за воєнні злочини в Україні, а також про правову політику в умовах агресії РФ.

    Організаторами конференції є Центр документування та дослідження воєнних злочинів, кафедра теорії та історії держави і права, кафедра політики у сфері боротьби зі злочинністю та кримінального права, кафедра судочинства Прикарпатського національного університету Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, громадська організація «Поступовий гурт франківців».

    Також читайте: 60 військових франківців перебувають у полоні, 85 – вважаються зниклими безвісти, – міський голова Івано-Франківська

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!