З маленького ательє, заснованого у Харкові в 2013 році, Тетяна Мельникова виростила успішне виробництво жіночого одягу LATORE.
Підприємницька п’ятниця на чолі з міським головою завітала до підприємства LATORE-atelier – дизайн-студії родом з Харкова, яка не лише вистояла попри війну, а й відкрила філію у Франківську, продовжуючи створювати елегантний жіночий одяг, пише Галицький кореспондент з посиланням на міського голову Руслана Марцінківа.
Повномасштабне вторгнення жорстоко змінило плани, змусивши Тетяну Мельникову разом з великою родиною – чоловіком, сином, невісткою, маленьким онуком та 93-річним батьком-ветераном – шукати безпечнішого місця. Півтора року в Мукачеві не стали паузою: Тетяна продовжувала творити, розробляючи нові колекції та підтримуючи частину виробництва, що залишилась у Харкові. Несподівана пропозиція роботи для невістки скерувала родину до Івано-Франківська, і саме тут, замість повернення до небезпечного дому, Тетяна вирішила відкрити філію свого дітища, перевізши обладнання та об’єднавши під одним дахом місцевих майстринь і переселенок.
Нещодавно LATORE-atelier увійшов до 20 кращих брендів країни, отримавши нагороду “Бренд року 2024”.
“Починала ще в 2013 році у Харкові, спочатку це було маленьке ательє з індивідуального пошиття одягу. Поступово розширювались і створили велике виробництво. На Закарпатті орендувала маленьке ательє, розробляла колекції одягу жіночого. А в Харкові виробництво продовжило працювати, дівчатам потрібна була робота і якась допомога, підтримувати їх. Коли приїхали до Івано-Франківська, я вирішила відкрити філіал харківського виробництва, орендувала приміщення, набрала дівчат. Кожен наш виріб відшивається окремо під замовника”, – розповідає власниця Тетяна Мельникова.
На підприємстві працюють місцеві івано-франківські кравчині, за плечима яких – багаторічний стаж та відточена майстерність. Поруч із ними творять талановиті жінки з Харкова та Дніпра, для яких Івано-Франківськ став новою домівкою через повномасштабне вторгнення.
“До матеріалів і виробів спочатку закрійники, дівчата приймають замовлення, розкроюють і нам подають крій. Ну і від того ми вже із закрійниками разом складаємо і відшиваємо під кожен розмір – люди різні. Наше діло – пошити гарно і якісно, і щоб людина була задоволена”, – з усмішкою та натхненням каже кравчиня Зоряна.
“Станом на сьогодні до Івано-Франківська релакувалося 79 субʼєктів господарювання. За 2023, 2024 та початок 2025 року відкривається бізнес, відкривають ФОП. Це вже бізнес, внутрішньо опереміщені особи, які відкривають підприємницьку діяльність, це свого роду вони здійснюють або свою мрію, або тут уже побачили ніші, які були відкриті в нашій громаді, де можна розвинути свій бізнес”, – зазнає начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш.
Читайте також: Ветеранок з Франківська запрошують на майстер-клас з декорування пасок