Сьогодні, 6 червня, в Івано-Франківську відбулась дискусія на тему “Адаптація міста до зміни клімату”.
Експерти зі змін клімату, захисту довкілля, урбаністики та політики взяли участь у відкритому діалозі, обговоривши незручні, але дуже актуальні питання екологічної безпеки, кліматичних змін та готовності мешканців міста до них, впливу людей на розвиток міста.
“Людина, котра живе в регіональному центрі, може брати участь у глобальних екологічних процесах. Я представляю некомерційну організацію 350.org, яка об’єднує мільйон людей. Три наших цінності – рівноправність, кліматична справедливість та єднання. Ми виступаєм за зменшення видобування газу, нафти та вугілля, адже їх спалювання приводить до глобального потепління. От прямо зараз маємо нетиповий по погоді червень – Франківськ вже відчуває зміни клімату”, – розповіла Світлана Романко, одна з ініціаторок акції “День Дій”.
Екоактивісти кажуть: за останні 50 років кількість викидів парникових газів від спалювання викопного палива збільшилась на 500%, урбанізація призводить до зростання населення та кількості міст, що теж дає забрудення біосфери. Втім, деякі міста на кшталт Осло та Ванкувера вже прийняли довгострокові стратегії адаптації до змін кліману – вони планують за 15 років досягти рівня у 95% відновлювальної енергетики.
Надія Артем’єва, координатор проекту з адаптації до зміни клімату НЕЦУ, додає: зміни клімату – це не далекі пінгвіни на танучих айсбергах, це вже наша реальність, спричинена нашою діяльністю.
“Фільм “Післязавтра”, звісно, фантастичний – але зображені у ньому явища є цілком реальними. Підтоплення територій і тому подібні явища давно стали буденними. Підвищення середньорічної температури на планеті – навіть начебто незначне – призводить до катастрофічних явищ на кшталт торнадо, які вже бувають навіть на півдні України”, – зазначила Надія Артем’єва
До теми: Будівництво мініГЕС на Дністрі може спричинити екологічну катастрофу