Пандемія коронавірусу є глобальною проблемою, проте більшість держав намагаються вирішити її самостійно, не покладаючись на допомогу інших. На цьому тлі Україна, на жаль, виглядає не найкращим чином.
На жаль, українська влада не зуміла продемонструвати стратегічне бачення ситуації в світі. Епідемія коронавірусу в Китаї не виглядала суттєвою загрозою, а коли вогнища небезпечної хвороби виявилися у Італії, де чимало українських заробітчан, діяти «рішуче та енергійно», як обіцяють Володимир Зеленський та Денис Шмигаль, було вже запізно. До того ж, недовиконання Державного бюджету на 2020 рік позбавляє владу фінансового ресурсу та простору для маневру.
Україна протягом двох тижнів після офіційної реєстрації першого випадку коронавірусу у нашій державі перетворилася з аматорсько-президентської республіки на коронавірусну монархію. Структура виконавчої влади тримає рівняння на Володимира Зеленського, наче забувши, що той звик працювати за заздалегідь узгодженим сценарієм. Зустріч глави держави з двома дюжинами найбагатших співгромадян швидше нагадує пошук коштів для латання бюджетних дірок, ніж системні дії з протидії. Спроможність до імпровізації в несприятливих умовах не належить до професійних здібностей шостого українського президента.
У результаті ми бачимо, як у інших державах (Європа, нагадаю, оголошена епіцентром пандемії коронавірусу) представники влади оголошують не лише про обмежувальні заходи, але й про пропозиції про підтримку підприємців та виробництва, а в Україні чуємо формально правильні, але не розжовані для кожного виборця ініціативи. І, нагадаю, призначення нового генерального прокурора дуже складно віднести до заходів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.