З 1 вересня в Україні стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування.
Працівники Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків продовжують інформувати громадян щодо процедури та тонкощів подання такої декларації.
Тож ми запитали у заступника керівника Західного МУ, яким чином відобразити в декларації готівкові кошти?
«З метою забезпечення виконання положень Податкового кодексу України, декларанту необхідно звернутися до банку з проханням про відкриття спеціального рахунку», – пояснює він.
Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України, згідно з постановою Правління НБУ від 05 серпня 2021 року № 83 «Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування».
Як розповів Сергій Лисеюк, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.
Таким чином, фізична особа, яка розмістила кошти у національній валюті на поточному рахунку зі спеціальним режимом використання у банку України, при поданні Декларації повинна надати документ, який підтверджує таке розміщення: виписку зі спеціального рахунку/довідку про відкриття спеціального рахунку та залишку коштів на ньому (у паперовій/електронній формі).