Продовольства вистачить як для внутрішніх потреб України, так і на експорт.
Українські аграрії вже намолотили майже 16,6 млн тонн зерна, найбільше – в Миколаївській та Одеській областях.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 8 серпня.
«Завдяки самовідданості українських аграріїв, ми збираємо другий урожай воєнного часу. За цими цифрами в мільйони тонн зерна стоїть щоденна важка праця десятків тисяч людей, які часто ризикують своїм життям», — підкреслив глава уряду.
Прем’єр-міністр зауважив, що синергія в роботі між бізнесом і державою дає чітке розуміння, що продовольства вистачить як для внутрішніх потреб України, так і на експорт.
«Україна й надалі буде одним із ключових гарантів глобальної продовольчої безпеки. У цьому розраховуємо на солідарність наших партнерів. По-перше, нам потрібно більше ППО, щоб краще прикрити наші порти, а особливо дунайський портовий кластер. По-друге, нам потрібні стійкі сухопутні логістичні шляхи з високою пропускною здатністю. Кожна експортована тонна зерна робить сильнішою Україну та вільний світ», — відзначив Денис Шмигаль.
Саме тому, за його словами, підтримка аграріїв є і буде пріоритетом уряду. Насамперед це стосується доступу до пільгових кредитів та до грантів.
Як повідомив прем’єр-міністр, за програмою «5-7-9» в січні-липні держава видала 27,6 млрд грн кредитних коштів. Загалом за всіма кредитними програмами 9,5 тис. аграрних підприємств України отримали 45,5 млрд грн банківських кредитів.
Найбільше – на Вінниччині, Одещині та Київщині. Денис Шмигаль наголосив, що це дозволило вистояти багатьом фермерам та багатьом дало можливість розвиватися далі.
Читайте також: Аграрії Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства отримають 35 мільйонів гривень грантових коштів