• Відпочити душею: три українські фільми про Карпати

  • Гори – це те саме місце, де можна забути про всі проблеми та насолоджуватися природою. Та якщо немає можливості просто зараз втекти з задушливого міста, можна переглянути українські фільми про Карпати.

    Традиції гуцулів, звук трембіти та чарівні полонини – ось, що об’єднує наступні фільми. Кіно 24 пропонує переглянути стрічки, які зможуть передати атмосферу українських гір.

    “Тіні забутих предків”

    Один з найкращих українських фільмів, що є представником поетичного кіно, точно вартий перегляду. Екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського розповідає історію кохання Івана Палійчука і Марічки Гутенюк, українських Ромео та Джульєтти.

    Знімання відбувалися на околицях села Криворівня. Режисер Сергій Параджанов максимально вивчав гуцульську культуру, побут і традиції. Місцеві жителі слідкували за тим, щоб постановка залишалась автентичною.

    “Гуцулка Ксеня”

    Мюзикл Олени Дем’яненко перенесе у селище Ворохта, куди приїжджають американські емігранти, щоб знайти наречену для друга. Батько залишив йому чималий спадок, який дістанеться йому лиш за однієї умови – якщо він одружиться з українкою.

    Музику для саундтреку до цього фільму написав гурт Dakh Daughters. Стрічка сповнена яскравих кольорів і пейзажів.

    “Довбуш”

    Новий український фільм розповідає про події в Карпатах на початку XVIII століття. Польська шляхта з жорстокістю ставиться до гуцулів, тому вони втікають у гори. Олекса та Іван Довбуші стають опришками, але в пошуках помсти стають ворогами одне для одного. Олекса очолює повстання, а шляхта хоче зробити все для того, щоб його знищити.

    Фільм знімався на Заході України: у Львові, Дрогобичі, Тернопільській області та звісно в Карпатах. Локаціями слугували історичні об’єкти, що передавали дух тих часів.

    До теми: Коли хочеться відпочити від людей: три фільми, які можна переглянути наодинці

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Чи є життя за знаменитою стелою “Донецька область”?

    Про хибні уявлення, що Донеччина — суцільне поле бою та випалена земля Журналістів вчать подавати новини гарячими. Втім, життєвий досвід вже навчив мене, що інколи варто дати емоціям охолонути. Видихнути, підібрати правильні слова. Прийдешній рік для Донецької області ознаменувався змінами на фронті, його зсувом вглиб області, а тилові міста, де донедавна панувала умовна тиша, піддались

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Тужливі пісні мого народу

             Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює