• Відпочити душею: три українські фільми про Карпати

  • Гори – це те саме місце, де можна забути про всі проблеми та насолоджуватися природою. Та якщо немає можливості просто зараз втекти з задушливого міста, можна переглянути українські фільми про Карпати.

    Традиції гуцулів, звук трембіти та чарівні полонини – ось, що об’єднує наступні фільми. Кіно 24 пропонує переглянути стрічки, які зможуть передати атмосферу українських гір.

    “Тіні забутих предків”

    Один з найкращих українських фільмів, що є представником поетичного кіно, точно вартий перегляду. Екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського розповідає історію кохання Івана Палійчука і Марічки Гутенюк, українських Ромео та Джульєтти.

    Знімання відбувалися на околицях села Криворівня. Режисер Сергій Параджанов максимально вивчав гуцульську культуру, побут і традиції. Місцеві жителі слідкували за тим, щоб постановка залишалась автентичною.

    “Гуцулка Ксеня”

    Мюзикл Олени Дем’яненко перенесе у селище Ворохта, куди приїжджають американські емігранти, щоб знайти наречену для друга. Батько залишив йому чималий спадок, який дістанеться йому лиш за однієї умови – якщо він одружиться з українкою.

    Музику для саундтреку до цього фільму написав гурт Dakh Daughters. Стрічка сповнена яскравих кольорів і пейзажів.

    “Довбуш”

    Новий український фільм розповідає про події в Карпатах на початку XVIII століття. Польська шляхта з жорстокістю ставиться до гуцулів, тому вони втікають у гори. Олекса та Іван Довбуші стають опришками, але в пошуках помсти стають ворогами одне для одного. Олекса очолює повстання, а шляхта хоче зробити все для того, щоб його знищити.

    Фільм знімався на Заході України: у Львові, Дрогобичі, Тернопільській області та звісно в Карпатах. Локаціями слугували історичні об’єкти, що передавали дух тих часів.

    До теми: Коли хочеться відпочити від людей: три фільми, які можна переглянути наодинці

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    У ЗАТІНКУ КОЛЬОРІВ

                Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно?             Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Тонка межа. Про що важко слухати та говорити дружині, чий чоловік воює

    Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного