Влада Калуша візьметься за каналізацію для приватного сектору. На погашення заборгованості за податками вже пропонують виділити 500 тис гривень
Нагадаємо, наприкінці минулого року депутати розглядали проєкт програми фінансової підтримки КП «Водотеплосервіс» на 2020 рік із обсягом фінансування 12 млн гривень. Однак затвердили її в урізаному вигляді, залишивши лише 6,8 млн гривень для проведення розрахунків за газ, пишуть “Вікна”.
Цього тижня постійна депутатська комісія міської ради з питань власності, житлово-комунального господарства та екології розглянула проєкт рішення про внесення змін до програми фінансової підтримки КП «Водотеплосервіс» на поточний рік. Збільшення її фінансування становить 5,2 млн гривень – до початкових 12 млн гривень. Проте розподіл за напрямками суттєво відрізняється від тієї редакції програми, яку обговорювали у грудні минулого року.
Так, тоді окрім оплати за газ, кошти, а саме 5,2 млн гривень, були розподілені так:
– 1,7 млн гривень – на закупівлю будинкових вузлів комерційного обліку питної води;
– 500 тис. гривень – для придбання труб та запірної арматури для теплових мереж;
– понад 754 тис. гривень — для розрахунків з податками;
– майже 693 тис. гривень – для виконання геологорозвідувальних робіт питних підземних вод водозабору підприємства;
– 1,4 млн гривень – для фінансової допомоги споживачам послуг теплопостачання, будинки яких оснащені приладами обліку тепла та які протягом опалювального сезону 2019-2020 років користувалися пільгами та субсидіями з державного бюджету;
– 148 тис. гривень – на закупівлю спеціального обладнання для відключення боржників від централізованого водовідведення.
Усі ці напрямки є і в новій реакції програми, проте фінансування за ними пропонують зменшити (за винятком 148 тис. гривень на спеціальне обладнання для відключення боржників).
Так, на погашення заборгованості за податками вже пропонують виділити 500 тис. гривень (мінус 254 тис. гривень), на придбання труб і запірної арматури для теплових мереж – 470 тис. гривень (мінус 30 тис. гривень), для виконання геологорозвідувальних робіт – 602 тис. гривень (мінус 91 тис. гривень), для фінансової допомоги споживачам послуг теплопостачання – 1,2 млн гривень (мінус 200 тис. гривень), а найбільше урізають статтю на закупівлю будинкових лічильників води – залишається 700 тис. гривень (мінус 1 млн гривень).
Більшу частину вивільнених таким чином коштів (загалом майже 1,6 млн гривень) пропонують використати на розробку техніко-економічного обґрунтування і технічної документації системи каналізації міста, у тому числі каналізування споживачів приватного сектору (1 млн 490 тис. гривень).
Таким чином цього року нарешті візьмуться за проєкт прокладання каналізації для приватного сектору. Решту 90 тис. гривень – спрямують на розробку схеми теплопостачання Калуша. Як йшлося на засіданні комісії, у Калуші вже визначилися з відмовою від центрального опалення, населення перейде на індивідуальне опалення, а бюджетні установи попередньо планують перевести на твердопаливні котли.
До речі, програма фінансової підтримки комунального підприємства «Водотеплосервіс» на 2019 рік на початок року була затверджена на 10 млн гривень. Проте, впродовж року міська рада наростила її фінансування до 20,5 млн гривень, з яких понад 10,5 млн гривень використали лише для розрахунків за газ.
Читайте також: У Франківську підвищать тарифи на воду та введуть абонплату