Володимир ГЕРГЕЛЮК: «Закликаємо громаду Прикарпаття до боротьби з корупцією»

  • Аби здолати корупцію, «Громадський рух «Народний контроль» оголошує мобілізацію до лав Антикорупційної гвардії. Під час Антикорупційного форуму в Києві «Народний контроль» презентував свій Антикорупційний план, який відображає бачення українців вільної від корупції системи роботи влади. Аби ці правила гри запрацювали, потрібно, щоб зараз якомога більше громадян долучилися до антикорупційної боротьби. Детальніше про це у розмові з координатором громадського руху «Народний контроль» на Прикарпатті Володимиром Гергелюком.

     11181405_675287192599308_320525294293837428_n

     

    – Пане Володимире, політична сила, яку ви представляєте, виступила одним із співорганізаторів проведення Антикорупційних форумів. Яка мета проведення таких заходів?

    Сьогодні практично кожен українець розуміє, що головною перешкодою на шляху до розвитку та процвітання нашої держави є корупція. Саме з метою якісної боротьби із цим негативним явищем й відбулось об’єднання громадських активістів, політиків, журналістів у так звану антикорупційну платформу. У всіх цих людей є також чітке усвідомлення того, що без потужного громадського тиску на владу подолати корупцію в Україні не вдасться, тому необхідно зосередити усі сили суспільства на боротьбі з цим злом.

    У свою чергу, наша політична сила «Народний контроль» буде рішуче реагувати на всі виклики. Закликаємо громаду Прикарпаття не мовчати, а інформувати про факти корупції, оскільки наразі влада ігнорує виконання суспільного запиту на боротьбу з цим явищем.

    Які саме, на ваш погляд, дії з боку органів влади повинні стати першочерговими у боротьбі з корупцією?

    Почнемо з того, що представники найвищих ешелонів влади знівелювали роботу, пов’язану з боротьбою з корупцією, хоча саме на них лежить найбільша відповідальність за це. У цьому випадку найефективнішим антикорупційним кроком стала би зміна уряду в цілому складі, очільників генеральної прокуратури та інших відомств, які не впорались із покладеними на них громадськістю завданнями та за якими тягнеться шлейф корупційних скандалів. Проте ми розуміємо, що ці люди наразі не планують нікуди йти зі своїх посад.

    Та найгірше, що ні глава держави, ні лідери фракцій коаліції, які могли б зініціювати їх відставки та продемонструвати суспільству політичну волю у боротьбі з корупцією, не хочуть брати на себе таку відповідальність.

    – Тоді ж яких конкретних заходів у боротьбі з корупцією вживатиме «Народний контроль»?

    На цьому етапі державотворення потрібно зосередити увагу на діях, а не на гаслах. Необхідними є чіткі механізми боротьби та невідкладні заходи щодо зміни ситуації в країні, які потрібно вводити вже сьогодні. Саме тому «Народний контроль» оголошує мобілізацію до лав народної Антикорупційної гвардії, яка і зосередить свою роботу на конкретних діях, а не словах.

    Кожен представник Антикорупційної гвардії повинен взяти на себе зобов’язання виконати бодай два з п’яти завдань по боротьбі з корупцією, зокрема:

    1) не брати участі у «побутовій» корупції;

    2) ловити хабарників «на гарячому»;

    3) перевіряти, як витрачаються бюджетні кошти;

    4) контролювати призначення на державні посади;

    5) ділитись своїм антикорупційним досвідом.

    Виконання цих завдань дозволить ефективно тиснути на тих, хто відповідає  за боротьбу з корупцією, але, на жаль, часто сам її й очолює.

    У свою чергу, «Громадський рух «Народний контроль» як учасник і партнер проведення Антикорупційних форумів готовий взяти на себе цю роботу.

    Приєднатися до лав народної Антикорупційної Гвардії  можна за контактним телефоном 0 800 502 945. 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!