Вчора, 22 вересня, у Галичі відбулася акція з упорядкування військового цвинтаря часів Першої Світової війни.
Організатором заходу виступила громадська організація “Поступовий гурт франківців”, яка спільно з польськими, угорськими та словацькими партнерами почала реалізацію проекту «Велика війна: поховання та історична пам’ять».
За словами організаторів заходу, проект впроваджується за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та поширюється на прикордонні території України, Польщі, Словаччини та Угорщини.
В облаштуванні кладовища взяли участь воїни АТО, науковці, студенти-історики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та просто небайдужі громадяни.
“На цвинтарі поховані солдати цісарської армії, закладений він у 1915 році. Знаходиться на території старого галицького кладовища. За ним як і за всіма іншими похованнями часів Першої світової війни не доглядали. З ходом часу тут все прийшло до занепаду”, – каже старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини Андрій Чемеринський.
Загалом в Галицькому районі за даними краєзнавців налічується 20 військових кладовищ часів Першої світової війни.
“Учасники бойових дій долучилися до акції, оскільки вони знають, що таке ховати побратимів, на цьому кладовищі спочивають військовослужбовці різних національностей, в тому числі й українці. Тому ця справа є надзвичайно шляхетною”, – додає керівник громадської організації “Галицьке районне об’єднання воїнів АТО” Артур Пірус.
Нагадаємо, що в рамках цього проекту на Городенківщині шукали захоронення вояків Першої світової війни.