Вперше в Івано-Франківській області виконано протезування низхідного відділу аорти для 43-річного пацієнта з вродженою вадою.
Складні кардіохірургічні оперативні втручання лікарі Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні провели спільно з професором Національного університету охорони здоров’я України ім. Шупика Олександром Романюком.
«Зазвичай з такими тяжкими вадами людина рідко доживає до цього віку, оскільки у неї страждає кровопостачання внутрішніх органів нижньої частини тіла», – розповідає кардіохірург ЦМКЛ Тарас Гудзенко.
Операцію проводили в умовах штучного кровообігу на відкритому серці – верхню частину тіла живило серце, а нижню – штучний кровообіг.
Такі операції зі штучним кровообігом в ЦМКЛ виконують не вперше. Лікарі-перфузіологи ЦМКЛ зуміли збалансувати ці швидкості та об’єми. Внаслідок цього мозок у пацієнта не постраждав та не розвинулась ниркова недостатність.
Зараз пацієнт добре себе почуває, вже ходить і має збережену функцію нирок. Незабаром йому проведуть другий етап операції – Росса.
У ЦМКЛ за участі професора Романюка вже вдев’яте провели операцію Росса. Замість клапана легеневої артерії пацієнту імплантують клапан з біологічного матеріалу.
«Ця операція призначена для осіб молодого віку. Після неї пацієнти повертаються до нормального способу життя без обмежень і приймання ліків. Операція Росса є альтернативою протезування, її ефективність доведена не тільки для дітей, але й для дорослих. Цього разу ми оперували найстаршого пацієнта, йому 50 років, все пройшло успішно», – говорить Тарас Гудзенко.
Ще одне успішне оперативне втручання здійснили для військового з Національної гвардії, у якого виявили величезну аневризму висхідного відділу аорти.
До теми: Де на Прикарпатті військові та цивільні можуть пройти безоплатну стаціонарну реабілітацію