За останній тиждень на Франківщині понад 20 разів викликали бригади швидкої допомоги для людей, у яких через спеку погіршилося самопочуття.
Про це “Суспільному Карпати” повідомила завідувачка навчально-тренувального відділу обласного центру екстреної медичної допомоги Мар’яна Перчик.
Тож лікарка радить, що робити, аби вберегтися від теплового удару: одяг має бути відповідний – легкий, комфортний, потрібно дотримуватися питтєвого режиму.
“З цим — найбільша проблема, наші люди не вміють пити воду. Якщо ми беремо ці умови і таку температуру, яка є упродовж останнього тижня, – це 40 мілілітрів води на кілограм маси тіла”, – говорить медик.
Мар’яна Перчик каже, якщо побачили, що на вулиці в людини погіршилося самопочуття через спеку, насамперед її потрібно доправити до прохолодного приміщення та напоїти. Якщо ж вона знепритомніла, треба покласти її на бік у стабільне положення та викликати швидку допомогу.
Працівники муніципальної інспекції “Добродій” в Івано-Франківську приблизно 15 разів за останні три тижні викликали швидку допомогу для людей, яким на вулиці стало погано через спеку. Найчастіше — це люди 30-50 років, каже начальник відділу громадського порядку інспекції Андрій Кабанов.
“Буває таке, що люди самі звертаються. Зараз збільшилася кількість нападів епілепсії у спеку. Буває, що перехожі звертаються і кажуть, що там людині погано. Буває, що просто під час патрулювання інспектори виявляють особу на лавці або на землі”, — каже Андрій Кабанов.
До слова, у липні синоптики прогнозують максимальну температуру у липні, яка може підійматися до +39 градусів.
Читайте також: Через сильну спеку у франківця стався напад епілепсії