Всесвітній день боротьби зі СНІДом та День Антарктиди: 1 грудня в історії

  • 1 грудня світ відзначає День Антарктиди, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день невролога, День без мистецтва.

    Православна церква 1 грудня вшановує пам’ять святих мучеників Романа і Платона. Їм моляться про матеріальне благополуччя.

    Іменини у Платона, Романа і Миколи.

    Цього дня:

    1640 – Португалія повернула собі незалежність від Іспанії, королем став Жуан IV.
    Іспанія визнала Португалію як незалежну державу лише 13 лютого 1668 р.

    1774 – набув чинності торговий бойкот між Великою Британією та її північноамериканськими колоніями, ініційований першим Континентальним конгресом

    1783 – перший політ людини на повітряній кулі, наповненій воднем, здійснив у Парижі французький фізик Жак Шарль. У гондолі “шарльєра”, що піднявся на 549 м, перебував також його напарник Робер

    У 1863 році на 5-му засіданні представників перших футбольних команд Англії прийнято рішення заборонити футболістам бігати полем з м`ячем  у руках.
     
    1878 року  в  Білому Домі  (Вашингтон) встановлено перший телефон.

    У  1887 році  на сторінках повісті англійського письменника  Артура Конан-Дойля “Етюд у багряних тонах” вперше з’явився популярний літературний персонаж — приватний детектив Шерлок Хомс.

    В  1891-му  американець Джеймс Нейсміт  вигадав баскетбол.

    1959 – 12 країн (Аргентина, Австралія, Бельгія, Велика Британія, Чилі, Франція, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, ПАР, СРСР і США підписали у Вашингтоні договір про мирне наукове використання Антарктиди.

    1981 – уперше офіційно визначений вірус СНІДу

    1987 – початок будівництва тунелю під Ла-Маншем між Англією та Францією

    1988 – у Пакистані Беназір Бхутто стала першою жінкою – прем’єр-міністром мусульманської країни

  • 1988-го  вперше відзначено Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

    1989 – зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української греко-католицької церкви.

    1953 – у США вийшов перший номер журналу для чоловіків “Плейбой”. Дівчиною грудня стала Мерилін Монро.

    1955 рік – швея-негритянка Роза Паркс відмовилась поступитися місцем білому чоловіку в муніципальному автобусі в місті Монтгомері (штат Алабама), за що була заарештована поліцією.

    1991-й — більше 90 % відсотків з 32-х мільйонів громадян України , що взяли участь у Всеукраїнському референдумі , висловилось за незалежність своєї країни.

    Одночасно з референдумом проводились і вибори Президента, на яких перемогу здобув Леонід Кравчук.  За нього проголосувало більше 61 % виборців. Демократична опозиція колишньому чільному функціонеру Компартіїне змогла виробити єдиної виборчої стратегії, і найбільш реальний суперник Кравчука,  лідер  Народного Руху України В. Чорновіл отримав підтримку 7,4 мільйонів виборців (23,3 %). 5 грудня  на урочистому засіданні Веровної ради Л. Кравчук  склав присягу народові України. Цього ж дня Головою Верховної ради  обрано Івана Плюща.

    1992 – офіційно зареєстровано інтернет-домен .UA

    1994-го  Андрій Шевченко  у матчі проти дніпропетровського “Дніпра” забив свій перший гол в складі київського “Динамо”.

    2004 – Верховна Рада, підтримувана багатосоттисячною вуличною маніфестацією, проголосувала за відставку уряду Віктора Януковича й відкрила прямий шлях до остаточної перемоги на президентських виборах демократичної коаліції.
    Після голосування маніфестація перейшла по вулиці Грушевського на майдан. Між тисяч людей на даху жовтого мікроавтобуса з гучномовцями рухалися депутати від опозиції – Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Юрій Луценко, Валентина Семенюк, Віктор Терен.

    2009 – набула чинності Лісабонська угода про внесення змін у Договір про Європейський Союз. Угода покликана замінити Конституцію ЄС, що не набула чинності, і внести зміни в діючі угоди про Євросоюз з метою реформування системи управління ЄС.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!