30 листопада світ відзначає Всесвітній день домашніх тварин, Всесвітній день слонів, Міжнародний день інформаційної безпеки, День пам’яті жертв застосування хімічної зброї, Міжнародний день «Міста за життя».
В Україні – День радіотехнічних військ.
Сьогодні іменини у Григорія, Лазаря, Никона, Михайла, Івана та Геннадія.
Цього дня:
1763 – Проведення судової реформи Кирилом Розумовським. Запроваджено земські суди для цивільних справ та позовів, гродські суди для кримінальних та підкоморський суд для позовів щодо земельних питань. Найвищою формою суду став Генеральний суд.
1854 – Віцекоролем Єгипту Саїд-Пашою наданий дозвіл на будівництво Суецького каналу. Саме будівництво почалось в 1859 році.
1872 – У Глазго відбулась перша офіційна міжнародна зустріч з футболу — за присутності 4 тисяч глядачів національні збірні Англії та Шотландії зіграли в нульову нічию.
1922 — На карті з’явилась Чеченська автономія.
1939 — Початок радянсько-фінської війни (почалась з нападу СPСР).
1963 — Початок експлуатації коксохімічного заводу, що був побудований в Авдіївці Донецької області. Сьогодні цей завод є найкрупнішим коксохімічним підприємством в Європі.
1968 — У Києві урочисто відкрили Республіканський будинок композиторів.
1973 — XXVIII сесія Генеральної Асамблеї ООН ухвалила міжнародну конвенцію про припинення злочинів апартеїду (офіційна політика расової дискримінації, сеґрегації та гноблення, яку впродовж 1948-1991 рр. проводили правлячі кола) та покарання за нього.
1993 — Гербом Російської Федерації знову став двоголовий орел, який раніше використовувався як герб Російської імперії (з 1472 року до радянського періоду)
1996 — Створено Державну митну службу України.
1998 — До обов’язків прем’єр-міністра Македонії приступив 32-річний Любко Георгієвскі. Він став наймолодшим прем’єр-міністром у світі.
2006 — Офіційний реліз про вихід на полиці магазинів нової операційної системи Windows Vista і пакету програм Office 2007 від корпорації «Microsoft».
2013 – У Києві силами міліцейського спецпідрозділу «Беркут» відбувся розгін протестувальників на Майдані Незалежності. Жорстокість, свавілля правохоронців і застосуванням невиправданої фізичної сили щодо близько 400 протестувальників та журналістів, які висвітлювали події, викликала осуд з боку великої частини суспільства і надали наступним протестам нового змісту, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості.