Підручники з виборчих технологій радять думати про наступні вибори одразу ж після завершення попередніх. Проте в Україні стан ейфорії правлячої команди заважає їй діяти раціонально та не перетворюватися на посміховисько.
Володимир Зеленський знайшов у своєму щільному графіку час для участі у Diia Summit. Ще б пак – розмови про діджиталізацію залишаються улюбленою темою шостого президента, дозволяють демонструвати йому власну значущість та козиряти досягненням. Щоправда, мало хто може пояснити, для чого (крім випадків з викраденням або втратою документу) потрібен цифровий закордонний паспорт. На подібні дрібниці на Банковій звикли не звертати уваги.
Очевидно, що там думають про прийдешні президентські вибори. Динаміка популярності Володимира Зеленського навряд чи підбадьорює членів його команди. Тому вони пропонують гаранту Конституції «потужні кроки». Після очевидного аутсайдерства у процесі вакцинації держава вирішила «підсадити» мільйони громадян на використання додатку «ДІЯ», запропонувавши співгромадянам отримати тисячу гривень за вакцинацію від коронавірусу за його допомогою. Проте цього виявилося недостатньо: Володимир Зеленський особисто заявив, що навесні 2022 року всі вакциновані від коронавірусу громадяни України старші 60 років отримають безкоштовні сучасні смартфони з пільговим тарифом.
Подібні заяви примушують заздрити Ніколаса Мадуро з Венесуели. До речі, цікаво, як корелюється запровадження урядом регулювання цін на низку продуктів харчування з цим атракціоном небаченої щедрості, на який потрібно витратити кількадесят мільярдів гривень. Вони, як не дивно, не передбачені у державному бюджеті на 2022 рік, який і без того складно назвати прогресивним. Питання, які лежать на поверхні після оприлюднення президентської ініціативи: «Якої марки будуть смартфони (і скільки буде коштувати тендер на них з відповідними відкатами?» та «Який мобільний оператор стане надавати послуги за пільговими тарифами?». Відповідей на них поки немає.
Володимира Зеленського не збентежила потужна хакерська атака на сайти органів виконавчої влади у середині січня, яка «поклала» і сайт «Дії». Ним сьогодні рухає виключно політична доцільність та прагнення якомога довше зберігати президентське крісло. Втрачати його Зеленському просто страшно – навіть ази юридичних знань дозволяють припускати відповідальність за скоєне біля державного стерна. Тому варто уважно дивитися за руками «слуг народу», парламентські представники яких говорять про доцільність запровадження дистанційного голосування народних депутатів. «Якщо правила гри не дозволяють вигравати, джентльмени змінюють правила», – ця англійська приказка вже на озброєнні у команди Зеленського.