Втратив дві ноги та переніс 22 операції: історія прикарпатського бійця, який проходить реабілітацію

  • Військовослужбовець Роман Фуштей з Івано-Франківщини вже три місяці вчиться жити без ніг, які втратив під Авдіївкою.

    Перенісши 22 операції, боєць проходить реабілітацію в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні, пише “Суспільне”.

    Роман Фуштей тренується щодня по кілька годин. Аби якомога швидше підготуватися до протезування, боєць долає фізичний біль.

    Військовослужбовець Роман Фуштей

    “Страшно було, думав, що нічого не вийде, але з кожним днем все ліпше і ліпше. Найважче давалися бруси, щоб вловити балансування. Штанга — легше, бо я із залізом займався колись до армії”, — розповідає Роман Фуштей.

    Військовий — родом зі Старого Лисця. До війни працював на будівництві. До українського війська мобілізувався 7 липня 2023 року. Боєць служив у складі 419 окремого стрілецького батальйону. Воював на Бахмутському та Авдіївському напрямках, де й був важко поранений.
     
    Військовослужбовець Роман Фуштей

    “Йшов на позицію 16 листопада і не дійшов десь 200 метрів. Ногу зламав, чи на “лєпєсток”, чи на міну став. Позаду — міномет, і мене ще хвилею в яму. І все. З ями вже не міг вилізти. Хлопці мене витягли й відвели на позицію. На позиції я був сім днів зі зламаною ногою. Там були морози. Праву ногу я обморозив за цей час. Був при свідомості. Як кажуть, молився і все. Знеболювальне було в мене на два дні. Провізії — на три дні. Дві доби без їжі й води був”, — говорить Роман Фуштей.

    Після евакуації воїн переніс 22 операції.

    Першу — на Донеччині, решта — у Дніпрі та Вінниці. Романові ампутували дві ноги вище колін. Військовий досі відчуває фантомні болі.

    “Він приймає препарати від фантомного болю. Він його може супроводжувати ще тривалий час. Пацієнт — борець, дуже позитивно налаштований. Він — молодець, позитивний чоловік, тому ми надіємося на хороший результат. У Романа дуже багато планів, цілей в житті, яких він хоче досягнути”, — каже лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Віра Неміш.

    Коли Роман Фуштей освоюватиме протези, медики наразі не прогнозують. Пояснюють, що наразі пацієнта активно готують до цього.

    Військовослужбовець Роман Фуштей

    “Ми працюємо над силою рук для того, щоб потім, коли він буде переміщуватися за допомогою милиць, було достатньо сили себе утримувати. Працюємо над силою спини та пресу, щоб була можливість утримувати свій корпус, тому що центр маси тіла у пацієнта змістився через відсутність ніг”, — говорить фізичний терапевт Петро Смаглій.

    Роман Фуштей
     
    Роман Фуштей налаштований на швидке одужання і дякує за підтримку усім, хто поруч з ним:
     
    “Дуже хочеться на ноги стати. Піти вчитися або на юридичний, або на архітектурний. Головне — не падати духом, взяти себе в руки і йти до мети, щоб стати на ноги. Всім — здоров’я, головне — здоров’я. Віри, надії, любові й перемоги”.

    Читайте також: На сході країни прикарпатські піротехніки знешкодили понад 5 тисяч вибухонебезпечних предметів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!