З розміру «М» до «ХL» – це прекрасно. Цей проєкт не про схуднення, а про те, як полюбити себе і звільнитися від рамок. Днями у фортечній галереї «Бастіон» відкрили фотовиставку «Безмежна», яка триватиме до 22 серпня. На чорно-білих світлинах – жінки з пишними фігурами. На презентацію завітали всі учасниці проєкту, кожна з них уже пройшла свою внутрішню трансформацію.
«Безмежна» – трансформаційний проєкт, який став викликом рамкам суспільства. У ньому взяли участь 10 панянок, кожна з яких пройшла внутрішнє переродження. На оголошення про участь у проєкті відгукнулися жінки з усієї України. Авторка задуму, франківська фотографка Мар’яна Сурмачевська, каже, що обирала учасниць, опираючись на власну інтуїцію.
Як вона пояснила, сучасне суспільство накладає свої форми і формули на людину зі всіх боків. Одна з таких – це тіло жінки. «Хтось у стані марення придумав, що жінка повинна мати певні параметри, і більшість, як один, тягнуться до чийогось ідеалу, забувши про основне: жінка – це не співвідношення частин тіла, а жінка – це наявність жінки в своєму тілі», – зазначає фотографка.
Саме тому й виникла ідея показати жінку в комфортній для неї формі, допомогти тим, хто до кінця не приймає своє тіло, познайомитись з собою і досягти гармонії – внутрішньої і зовнішньої.
Така робота насправді досить непроста, тому до проєкту запросили спеціалістів різних сфер: психосоматолога, інструкторку з йоги, дієтолога, стиліста, візажиста, перукаря. Впродовж двох місяців для учасниць проводили лекції, практики та індивідуальні заняття. Авторка проєкту хотіла, аби під час фотосесії жінки вже почувалися внутрішньо гармонійними. До речі, одна з панянок навіть скинула 8,5 кілограма – так ефективно попрацювала з психологом.
Учасниці казали, що цілковито довірилися Мар’яні Сурмачевський, бо вона вміє фотографувати саму душу.
«Торік я не поїхала на море, бо встидалася бути на пляжі в купальнику, – під час презентації ділилася одна з учасниць, франківська фотографка Надія Бойчук. – А цього року я вже була на морі і до кінця літа планую ще раз там відпочити. Я дуже змінилася завдяки проєкту, але все ж не послухалася поради нашого стиліста і таки не змогла викинути зі свого гардеробу джинси – я їх надто люблю. Тепер, коли мої клієнтки просять зробити їх на світлинах трохи худішими, я відмовляюся і пояснюю: «Тоді це вже не будеш справжня ти».
Одна з учасниць не втрималася від емоцій і розплакалася: «Дякую, що допомогли мені відкритися світові. Нарешті я почала вдягати світлі речі, а не лише темні. Нарешті я почала подорожувати».
Учасниця проєкту, франківка Лілія Голда каже, що можна бути стрункою, але дуже закомплексованою, а можна бути пишною, але внутрішньо просто безмежною.
На всіх панянок великий вплив мала зустріч зі стилістом проєкту. Опісля майже кожна добряче почистила свій гардероб. «Я викинула аж 139 речей, – усміхається Валентина Печарська. – Більшість із них я б і так ніколи вже не вдягнула, але викидати завжди було шкода». До речі, тепер, після проєкту, Валентина залюбки фотографується в повний зріст, бо раніше показувала на світлинах лише обличчя з декольте.
Стиліст проєкту Катя Жураківська переконує: викидати непотріб і старі речі – дуже корисно, адже тоді впускається свіжа енергія і щось нове приходить у наше життя. Так, одній з учасниць після глобального звільнення шафи вона подарувала шубу.
Франківка Юлія Котурбаш пішла на проєкт, аби розповісти усім – і жінкам, і чоловікам, і дуже худим, і повненьким – що є життя і в розмірі «ХL»: «Не треба бути худим, щоб тебе любили. Не треба бути худим, щоб зробити кар’єру. Не треба бути худим, щоб створити сім’ю. Не потрібно намагатися підходити під чиїсь стандарти, окрім своїх власних. Життя – це не про вагу і розміри, це про усмішки, щастя, любов, події, які прискорюють серцебиття, про перші квіти, перше «мама», про «я люблю тебе», про «я люблю себе».
Наталя МОСТОВА