Відповідно до постанов НКРЕКП № 2021 від 24.11.2016 та № 2210 від 15.12.2016, починаючи з 1 січня 2017 року, електроенергія для міського електричного транспорту подорожчає в середньому на 45 %, а для потреб зовнішнього освітлення на 40 %.
Зазначимо, що досі за зовнішнє освітлення для населених пунктів юридичні споживачі сплачували зі знижкою – з коефіцієнтом 0,6 тобто 60% від вартості у нічний час. Тариф на електричну енергію, що відпускалася міському електричному транспорту, становив 107,5 коп. за 1 кВт*год без ПДВ.
Згідно із змінами, з 1 січня 2017 року електроенергія для міського електричного транспорту та для потреб зовнішнього освітлення населених пунктів здійснюватиметься за роздрібними тарифами відповідного класу напруги, до прикладу, на грудень 2016 року роздрібний тариф ІІ класу напруги складає 196,99 коп./кВт*год без ПДВ.
«З 1 січня також скасовується порядок диференціювання тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення, за годинами доби. Тож облік використаної електроенергії приладами обліку тепер буде здійснюватись виключно за загальними показниками, без розподілу за періодами доби, – розповідає комерційний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Дацко. – Нагадаємо, що, як правило, витрати на вуличне освітлення лягають на плечі місцевих бюджетів, особливо відчутними вони є для сільських та селищних рад, які мають обмаль коштів».
У зв’язку із такими змінами, енергетики пропонують установам та підприємствам, що споживають електроенергію для вуличного освітлення, розглянути доцільність переходу на диференційовані тарифи та перепрограмування існуючих приладів обліку.
Це дозволить зменшити навантаження на бюджет та суттєво зекономити. Адже, при двозонному обліку, за електроенергію спожиту в нічний час з 23.00 до 7.00 споживач сплачуватиме тільки 35% від вартості, а при тризонному – 25% від вартості».