Ноутбук – незамінний помічник школярів та студентів, особливо зараз, коли навчання майже повністю перейшло в онлайн. Яким параметрам надати перевагу: діагоналі, потужності, ємності батареї тощо? Спробуємо розібратися разом.
Лептопи для ігор, офісні, для домашнього використання ви можете вибрати в ELDORADO.UA. Ціна на ноутбук залежить від його модифікації та характеристик. Тож, якщо не бажаєте переплачувати, довірте вибір фахівцям магазину. Вони допоможуть підібрати ноутбук для ваших потреб та у необхідній ціновій категорії.
Важливі нюанси
Спочатку радимо визначитися, які завдання будуть виконуватися за допомогою ноутбука. Звичайно, що навчальний процес не обмежиться друкуванням тексту у Word та пошуком інформації в мережі. Учню чи студенту також знадобиться встановити додаткові програми, насамперед для організації онлайн-навчання, дивитися відео, слухати музику, а можливо й встановити графічні редактори Photoshop або Lightroom, для використання яких необхідна потужна модель.
Перед покупкою не зайвим буде дізнатися, чи буде ноутбук використовуватися виключно для навчання, або ж у вільний час дитина планує грати в комп’ютерні ігри. Це важливий нюанс, від якого залежить вартість покупки. Якщо планується застосовувати девайс тільки для навчального процесу, вистачить бюджетної моделі.
На що звернути увагу
Існує декілька основних параметрів, на які потрібно звернути увагу, коли обираєте ноутбук для школяра або студента:
- Розмір екрана. Радимо розмір від 15,6 дюйма (якщо потрібна мобільність, можна вибрати модель з діагоналлю 14 дюймів).
- Тип матриці дисплея. Віддайте перевагу IPS та роздільній здатності Full HD (1920×1080). Таких характеристик достатньо для комфортного перегляду навчальних матеріалів та різноманітного контенту.
- Процесор. Радимо звернути увагу на процесори i3 або i5 одного з останніх поколінь.
- Графічна карта. Вибір залежить від напрямку навчання вашої дитини. Студентам-гуманітаріям достатньо інтегрованої відеокарти хорошого класу. Якщо дитина навчається у технічному ВНЗ або опановує графічний дизайн чи архітектуру, кращою буде модель із виділеним графічним адаптером початкового класу, наприклад, NVIDIA GeForce MX250 або GeForce GTX 1650. Вибір таких ноутбуків – величезний. Усе залежить від бюджету, на який ви розраховуєте.
- Жорсткий диск та оперативна пам’ять. Зверніть увагу на моделі з твердотільним SSD-диском. Вони швидші, безшумні та більш стійкі до пошкоджень. Обсяг оперативної пам’яті також важливий, адже він впливає на продуктивність ноутбука. Тому він має бути не менше 8 ГБ, що дозволить пристрою працювати швидко та без затримок.
І останнє – краще обирати моделі з великою ємністю акумулятора. Так ваша дитина зможе навчатися навіть за відсутності світла.