Нафту і продукти нафтопереробки використовують у всіх сферах промисловості. Це дорогий компонент. Видобуток, транспортування вимагає особливих умов. Приділяють увагу і зберіганню пального. Існує багато видів резервуарів. Виробники вдосконалюють технології і збільшують кількість пропозицій з урахуванням особливостей експлуатації.
Всі варіанти резервуарів для зберігання пального та нафтопродуктів доступні на сторінці https://petroline.ua/rezervuari-dlya-palnogo/.
Принцип роботи
Етапи переробки нафти мають суттєві відмінності хімічних і фізичних властивостей. З урахуванням умов і ситуації підбирають резервуар, щоб зберегти кожен літр і не допустити зміни показників. Транспортна компанія, виробничий майданчик, нафтовидобувна промисловість і нафтопереробний завод вибирають відповідний резервуар. Для зручності розроблена ціла класифікація такого виду ємностей.
Сучасні сховища нафтопродуктів – комплекс технологічних рішень. Виділяють перевалочні, розподільні та комбіновані. Крім заявленої кількості резервуарів додатково облаштовується необхідна логістична інфраструктура. На територіях будуються під’їзні шляхи, закуповується спеціалізований транспорт, розробляється і встановлюється обладнання для перекачування нафти.
Основні типи ємностей для пального
Фахівці застосовують кілька підходів при класифікації резервуарів. Кожен з варіантів має ряд відмінностей. В якості основного критерію – поділ ємностей в залежності від розташування. З урахуванням цієї умови виділяють наступні види резервуарів:
- Наземний. Герметичний посудину цілком знаходиться на поверхні.
- Напівпідземні. Більшу частину резервуара поміщаютьв землю, а горловину залишають зовні.
- Повністю підземні. Економлять простір. Найкраще підходять для довгого зберігання пального. Такі ємності використовують для дизельного палива.
- Підводний. Не вимагають установки в землю. Необхідні додаткові заходи безпеки з урахуванням специфіки експлуатації.
З урахуванням матеріалу, що використовується для виготовлення, виділяють каркасні і м’які цистерни. За типом матеріалу класифікує ємності наступним чином:
- Металевий. Для забезпечення необхідних характеристик на виробництві використовують кращі Сплави. Для рідкого палива і масла популярні металеві бочки 200 л: https://petroline.ua/ru/metaleva-bochka-200l/.
- Залізобетонний. Головне достоїнство – надійність. При транспортуванні фахівці відзначають часто виникають складності.
- Неметалевий. Визнані найбільш технологічними. У список входять пластикові, склопластикові ємності. Часто використовують гумово-тканинні ємності.
- Резервуари природного характеру. Порожнечі в скелях, відпрацьовані шахти, розломи.
Горизонтальні резервуари
Вважаються найбільш універсальним варіантом. Легко вбудовуються в існуючі технологічні схеми. Відзначають простоту монтажу, спрощений варіант підведення комунікацій.
Паливні резервуари горизонтального типу включають:
- Сталевий наземний. Передбачена система обігріву. Зручність експлуатації в сезон холодів.
- Сталевий підземний. Застосовується надійна гідроізоляція. Міцність при статичних навантаженнях.
- Сталевий двостінний. Основне застосування – зберігання пального на АЗС. Така ємність придатна для різного роду технічних рідин, масел. Можна заливати розчинники, хімікати.
Вертикальні резервуари
Дозволяють зберігати великі обсяги та при цьому економити площу. Створює природний тиск пального і нафтопродуктів при заборі через нижній клапан. В силу безлічі експлуатаційних достоїнств вертикальні ємності є найбільш поширеним видом.
Промисловість, сільське господарство, логістика – основні споживачі нафтопродуктів. Великі обсяги визначають необхідність використання резервуарів для транспортування і зберігання пального. Відмінності умов експлуатації ємностей визначили спеціалізацію і види цистерн з метою забезпечити безпеку, захист навколишнього середовища, оптимізувати зберігання і доступні ціни.