Виконком сьогодні добрий

  • «Порушив закон – відповідай!» Сумніви щодо цього принципу з’явилися у мене після недавніх відвідин засідання Івано-Франківського міськвиконкому.

    Мене завжди цікавила діяльність владних структур на місцях, адже «цар» далеко, а місцеві «пани» – ось вони, рукою подати. І ніби у нас, виборців, під постійним контролем. Бери і контролюй. А от як змусити їх нести відповідальність?

    15 вересня було чергове засідання виконкому Івано-Франківської міської ради. Ці засідання відкриті для відвідування будь-кого. Приходь, слухай, аналізуй.

    І от я, за цим принципом, сиджу там на стільці, спостерігаю, що відбувається, збоку.

    І ніби все так, та щось не так. Приходить молода жінка-підприємець, просить виконком скасувати штраф, накладений на неї згідно з постановою Муніципальної інспекції з благоустрою. Підстава, як пояснила пані, така: «Оштрафували за банер. Банер я демонтувала. Щиро каюся… Штраф – 1300 гривень».

    pidpryyemets

    Інспектор тут, у залі. Пояснює, що постанова законна, хоча підприємець потім і зняла той банер. Ніхто не зобов’язаний давати їй припис і термін, щоб виправити порушення, а зобов’язаний лише потім накладати штраф при невиконанні припису.

    Але чомусь члени виконкому подивилися на це з іншого боку. Мовляв, банер (вивіску) вона забрала того ж дня, отже, нема за що карати. І проголосували за скасування штрафу: 12  проти одного.

    З посмішкою один із членів виконкому сказав, підсумовуючи голосування: «Інспектор все зробила правильно. Просто сьогодні виконком добрий».

    Мене ця тема зацікавила – щось усе занадто просто. КП “Муніципальна інспекція з благоустрою” накладає на порушника штраф, при цьому законно, а виконком просто так його скасовує.

    inspektor

    Йду відразу до юридичного відділу виконкому. Пояснюють, мовляв, все законно. Якщо підприємець не згоден, то може звернутися або в суд, або до виконкому – ці інстанції мають право скасувати постанову. Причому її незаконність не потрібно доводити, як і їм аргументувати своє рішення.

  • Зацікавили мене й цифри – скільки приймається таких постанов і скільки їх скасовується виконкомом і судом. Телефоную і запитую про це у секретаря адміністративної комісії. Віталіна Іванівна відповідає, що комп’ютерна система не передбачає такого узагальнення щодо кількості постанов і суми штрафів. Однак запевняє, що кількість постанов, скасованих виконкомом за весь період, – одна! Одна!

    А судом? Жодної! Правда, наразі декілька справ перебувають у суді на розгляді, але рішення щодо них ще не винесені.

    Тобто громадяни не знають, що цілком законно накладений штраф можна просто так скасувати у виконкомі… Наприклад, за п’ять днів (5-9 вересня), як написано на сторінці міського голови Руслана Марцінківа у «Фейсбуці», ця інспекція оформила 23 протоколи.

    Цікаво, якщо хоча б кожен другий оштрафований піде на засідання виконкому з таким самим питанням, який порядок денний очікуватиме наших чиновників і чи будуть вони надалі так турбуватися про наповнення міського бюджету?

    В інтернеті я знайшла інформацію про початок роботи Муніципальної інспекції з благоустрою 1 квітня 2016 р. і слова головного комунальника міста Михайла Смушака на презентації нової організації: «Порушив – значить будеш відповідати. Це основний принцип, за яким працюватиме інспекція…»

     

    Тетяна КОТАШЕВСЬКА

    Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіапроекту «MyMedia»

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!