• Випадково зафільмований бій: в Україні вийде фільм Сенцова, який розповість правду про війну

  • 20 лютого в обраних кінотеатрах вийде документальна картина “Реал”.

    Це четвертий повнометражний фільм Олега Сенцова (“Носоріг”) – режисера, письменника, лауреата Премії Сахарова за свободу думки Європарламенту. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну митець доєднався до українського війська, пише Кіно 24.

    У фокусі – режисер Олег Сенцов, який служить в штурмовій бригаді та влітку 2023 року бере участь у контрнаступі. Його БМП підбивають, і він разом зі своїми бійцями опиняється в найближчій траншеї. Випадково увімкнена камера фіксує півтори години хаосу війни, в якому важко розібратися та ще важче на щось вплинути. У фільмі “Реал” немає монтажу та спецефектів, але є справжнє відчуття того, що відбувається на фронті.

    Першими перед прокатом глядачі та глядачки зможуть подивитися фільм на допремʼєрному показі за участю команди – 18 лютого у київському “Будинку кіно”.

    Світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах – одному з ключових фестивалів класу “А” у Центральній та Східній Європі. Присутній на прем’єрі президент Чехії Петр Павел після перегляду зазначив, що це “дуже важливий фільм, який може розповісти більше, ніж десять репортажів або ціла книга”.

    Згодом стрічку представили в офіційних програмах найбільшого світового фестивалю документального кіно – Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі, а також на Варшавському і Стокгольмському міжнародних кінофестивалях. Українська прем’єра картини пройшла на кінофестивалі “Київський тиждень критики”.

    Високі оцінки міжнародної критики

    Фільм отримав високі оцінки міжнародної критики. The Hollywood Reporter характеризує його як “важливий історичний документ, який також є ілюстрацією певного аспекту сучасної війни та мужності українських солдатів, які зіштовхуються з неможливими труднощами в боротьбі з російською армією”. Variety називає стрічку “незапланованим, але надзвичайно захопливим фільмом”, а Screen відзначає, що це “настільки автентичний і неприкрашений опис військового досвіду на передовій, наскільки його взагалі можливо передати”.

    Українські критики(-ні) також високо оцінили картину. Видання “Лірум” називає її “свіжим подихом в українській документалістиці” та “півторагодинною кульмінацією, яка тримає глядача у нескінченній напрузі бою”. LB.ua описує фільм як “сміливий стилістичний експеримент”.

    Нагадаємо, фільм про харківських митців “Порцелянова війна” номінували на “Оскар” як найкращий документальний фільм. Фільм розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Випробування війною. Як нас змінює нова реальність

    Кожного з нас змінить ця війна. Чуючи такі слова ще у 2022, я не уявляла, як саме це торкнеться мене самої та моєї сім’ї, та як я відреагую на це. Розуміння того, що внутрішні трансформації невідворотні, прийшло потім, пізніше. І той факт, що ми вже не будемо такими, як до початку повномасштабного вторгнення, треба визнати

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    ОБІРВАНА МЕЛОДІЯ

    «Ми були звичайною родиною, яка жила в любові, інколи в дрібних побутових сварках…» – ні, це не початок любовного роману. «Щастя було в усьому, планів на життя було так багато…» – це також не початок мелодрами про нещасливе кохання. «Мій тато дуже любив збирати гриби та гуляти в лісі…» – це не початок шкільного твору

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного