Доля асоціації України та ЄС вирішиться 21 жовтня – Фюле

  • Рішення про те, досягла чи не досягла Україна рівня, необхідного для підписання Угоди про асоціацію, має ухвалити Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ 21 жовтня.
    Про це в інтерв’ю виданню «Комерсант-Україна» заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
    За його словами, він очікує, що Угода буде підписана на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі. «Ми разом з українськими колегами з грудня старанно працюємо над тим, щоб ваша країна виконала необхідні критерії, умови і в результаті прийшла до підписання СА», – зазначив Фюле.
    За його словами, в ЄЧС проводять свою оцінку готовності України. «Є матриця, складена з 11 індикаторів, і за кожним із них детально відстежується прогрес… Зрештою країни-члени ЄС повинні будуть оцінити, чи є дії України рішучими, а результати – відчутними. Підставою для такої оцінки стане звіт, який підготуємо ми (Єврокомісія) спільно з високим представником ЄС Кетрін Ештон».
    Коментуючи слова Президента України Віктора Януковича про те, що Україна вже виконала усі вимоги ЄС, Фюле наголосив: «Рішення про те, досягла чи не досягла Україна рівня, необхідного для підписання, має ухвалити Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ, її засідання відбудеться 21 жовтня. До цього дня рішення не буде ухвалено. Я точно не стану вирішувати за них. Оцінки ЄС поки не існує».
    Також Фюле відзначив, що в останні тижні Україною «досягнуто значного прогресу в частині реформи виборчого законодавства». «Мін’юст організував серію круглих столів, які дуже допомогли в пошуку консенсусу між елітами про те, як необхідно реформувати законодавство у цій сфері. Розроблено проект закону про прокуратуру, який деполітизує цей орган і допомагає забезпечити його незалежність, – це небачений прогрес, ми багато років чекали такого кроку від України», – додав єврокомісар.
    «У рамках місії Кокса – Кваснєвського все ще триває дискусія про шляхи вирішення проблеми політично мотивованого правосуддя і про те, як запобігти повторенню подібних випадків. Але навіть у цій сфері я відчуваю, що у сторін є згода щодо того, що можна зробити за час, який залишився», – вважає Фюле.
    Як повідомляли «Коментарі», в листопаді цього року на саміті країн «Східного партнерства» заплановано підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що включає створення зони вільної торгівлі. Вчора на засіданні Кабінет Міністрів України одностайно схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

    Коментарі

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!