У березні 2013 року постановою Кабінету міністрів було визначено механізм організації оздоровлення відповідної категорії громадян в частині безоплатного або пільгового забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортними путівками на відпочинок, чи виплатою за їх бажанням грошової компенсації.
Організацією оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей здійснюють Мінсоцполітики, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень.
Власне, пріоритетним напрямом оздоровлення постраждалим осіб та потерпілим дітей є забезпечення їх санаторно-курортними путівками відповідного профілю лікування.
Постраждалі особи та потерпілі діти забезпечуються такими путівками:
– особи, віднесені до категорії 1 та категорії 3 (тільки у випадку, передбаченому пунктом 13 частини першої статті 22 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – санаторно-курортними путівками безоплатно;
– особи, віднесені до категорії 2, – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно;
– особи, віднесені до категорії 3 (крім випадку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 22 Закону), – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 30 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів;
– особи, віднесені до категорії 4, – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 50 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів;
– потерпілі діти – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно.
Доплата за рахунок власних коштів для одержання пільгової путівки здійснюється постраждалими особами на небюджетні рахунки, відкриті регіональними органами в органах Казначейства. Кошти, які надійшли на такі рахунки, перераховуються щомісяця до 1 та 15 числа на небюджетний рахунок Мінсоцполітики для подальшої оплати наданих послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.
„За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік, за умови подання заяви до 15 жовтня поточного року. Обліковий номер у черзі для забезпечення санаторно-курортною путівкою на наступний рік зберігається за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування”, – розповідає директор департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.
За її словами, для взяття на облік по забезпеченню путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, має подати до 15 жовтня поточного року в департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради пакет документів: заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду; видану в установленому МОЗ порядку довідку з медичного закладу для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о; копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками; копію паспорта, ідентифікаційного коду, стосовно дітей – копію свідоцтва про народження.
„Для своєчасного замовлення путівок на санаторно-курортне лікування на 2014 рік просимо осіб, потерпілих від аварії на ЧАЕС, – мешканців міста Івано-Франківська здати вищезгадані документи в департамент соціальної політики до 15 жовтня 2013 року”, – каже Олександра Заклинська.
Детальнішу інформацію мешканці Івано-Франківська можуть отримати у департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради – відділ з питань соціального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (вул. Військових Ветеранів 10а, каб.9), тел. 47281.
Департамент соціальної політики МВК Івано-Франківської міської ради