Михайло Саакашвілі порадив брати приклад з грузинської молоді, яка обирає для вивчення англійську мову. Президент Грузії також закликав не піддаватися спробам роз’єднати суспільство за мовною ознакою.
Грузинська молодь обирає англійську мову для вивчення, тому що дивиться реалістично на майбутнє світу, в якому російська втратила світове значення. Про це президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив в інтерв’ю виданню “Україна молода“.
“Якщо колись російська мова стане мовою міжнародного спілкування для всіх європейських народів, китайців, корейців, індійців, то мимоволі грузини будуть змушені вчити її. Але поки це мова, так би мовити, локального значення”, – заявив грузинський президент.
Саакашвілі радить українцям йти таким самим шляхом і не піддаватися спробам роз’єднати суспільство за мовною ознакою.
“Це не просто ваш вибір, це вибір вашого майбутнього. Але я знаю, що хтось намагається в Україні через мовне питання посіяти розбрат серед народу, розколоти його. Переконати тих, хто говорить російською, що вони – росіяни. Такий шлях позбавлений сенсу”, – сказав він.
“Але ми і ви добре знаємо, хто за цим всім стоїть”, – додав він.
Сакашвілі оптимістично дивиться на майбутнє України і думає, що вона ще може стати на шлях структурних реформ. “Потрібнен тільки час, щоб ті люди, які наливають нове вино у старі міхи і латають старий одяг новими латками, зійшли з політичної арени”, – вважає він.
“Я сподіваюся, що Україна стане повноправним членом європейського співтовариства досить швидко, можливо, навіть швидше, ніж ви самі сподіваєтеся. Адже Європа без України, без українського потенціалу ніколи не зможе стати самодостатньою”, – переконаний президент Грузії.
Як повідомлялося, 25 вересня виступ президента Грузії Михайла Саакашвілі на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН викликав демарш російської делегації. Президент Грузії накинувся з критикою на російське керівництво через тиск на пострадянські країни, які хочуть зближення з Європою. Російські дипломати покинули залу Генеральної Асамблеї. Пізніше представництво РФ при ООН назвало його промову “набором божевільної вигадки, яка мала… русофобський і антиправославний характер”.