Відбувся круглий стіл на тему: “Впровадження українсько-польського туристичного проекту «Гео-Карпати – українсько-польський туристичний шлях» на території Івано-Франківської області». повідомляє прес-служба ОДА.
З вітальним словом від обласної державної адміністрації до учасників звернулася Наталія Гасюк, начальник відділу туризму управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму. Мету та основні завдання українсько-польського проекту презентувала Альбертина Бучинська, координатор проекту. З презентацією «Інформаційно-інфраструктурне забезпечення туристичного шляху «Гео-Карпати» на території Івано-Франківської області» виступив Юрій Зінько, старший викладач географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Транскордонний проект «Гео-Карпати – українсько-польський туристичний шлях» виконують Львівський національний університет імені Івана Франка та Вища технічна школа в Кросно (Республіка Польща) в рамках Програми транскордонної співпраці Польща – Білорусь – Україна на 2007–2013 роки за підтримки Львівської облдержадміністрації.
Метою проекту є охорона геоспадщини та раціональне використання туристичного потенціалу на українсько-польському пограниччі. Серед головних завдань – інвентаризація геотуристичних об’єктів на території досліджень та об’єктів інфраструктури (нічліжних, гастрономічних), обґрунтування та ознакування геотуристичного шляху, просування геотуристичного продукту на українському та міжнародному туристичних ринках.
Окрім того, заплановано здійснити низку освітніх та популяризаційних акцій, скерованих на забезпечення функціонування цього туристичного шляху. Зокрема, підготувати провідників для обслуговування геотріпу, провести навчальні поїздки викладачів та студентів спеціальностей «Геологія», «Географія», «Туризм» та семінари для представників туристичного бізнесу та громадських туристичних організацій.
Також планується виготовлення фотоальбому «Магічні Карпати», путівників, картографічних матеріалів, створення Інтернет-порталу «Гео-Карпати», на якому будуть представлені перебіг шляху з описом геотуристиних атракцій та туристична інфраструктура.
Геотуристичний шлях протяжністю понад 700 км трасуватиметься гірськими масивами Кросненського, Перемишльського підрегіонів (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща), а також територіями Львівщини та Івано-Франківщини. На цьому шляху мають розмістити 28 інформаційних щитів з описом найважливіших геотуристичних атракцій.