Те, що Львівська та Івано-Франківські області мають поклади сланцевого газу, є суттєвими перевагами цього регіону і потрібно докласти зусиль, щоб його видобувати. Але, водночас, угоду про співпрацю з Chevron, яку пропонують ухвалити депутатам, потрібно переписати в інтересах громадян.
Про це у коментарі iPress.ua заявив позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко, присутній на другому пленарному засіданні Львівської обласної ради, на якому депутати голосуватимуть за проект угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Олеського родовища, повідомляє Фіртка.
“У цій угоді взагалі не враховані інтереси місцевих громад. Не йдеться, що газ не треба видобувати. Це дуже добре, що Івано-Франківська і Львівська області мають поклади сланцевого газу і ми маємо докласти зусиль, щоб це сталось. Але, коли ми говоримо про те, чи це добре, що в угоді чітко передбачено, що інвестори не сплачують земельний податок, інші місцеві податки, це є погано. Чи добре те, що громади повністю усунуті від можливості впливати на угоду, оскільки будь-які зміни вони не мають погоджувати і ухвалювати?” – зауважує він.
На думку депутата, негативами угоди також є те, що громади не мають гарантій на отримання 10% з прибуткової частини проекту, яка становить 40% від загального обсягу, про що йдеться в угоді.
“Це означає, що обласні Львівська і Івано-Франківська ради будуть отримувати від 1,7%-4% від загального видобутку. Але чи є гарантії отримання цих коштів – немає”, – заявив він.
За його словами, для цього Верховна Рада повинна ухвалити відповідний закон, а депутати обласних рад сьогодні повинні “ретельніше розібратись і змусити уряд врегулювати інтереси громади”.
“Якщо депутати проігнорують долю двох поколінь (тому що термін угоди – 50 років), це буде велика зрада інтересів”, – додав він.