Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар ПАВЛІВ продовжує ділитися секретами свого успіху.
Цього разу з’ясуємо, на що потрібно звертати увагу під час тренувань, для того щоб усе складалося гармонійно і ви завжди отримували задоволення від занять спортом. Ось якими порадами пропоную скористатися для створення чіткого плану з розвитку свого тіла:
1. Додавайте одну нову вправу на місяць.
Чому людина закидає заняття спортом? Тому що одноманітність набридає. Той же тренажерний зал деяким людям через пару місяців вже нецікавий. Але ж людина сама є господарем свого становища, тому варто спробувати урізноманітнити свою програму, і це допоможе уникнути одноманітності.
2. Включайте у тренування не тільки силові вправи.
Не варто працювати тільки на силу або рельєф. Біг, їзда на велосипеді (або тренажері) – все це не особливо допоможе наростити велику масу м’язів, але впливатиме на здоров’я. Загальний тонус організму, включаючи стан серцево-судинної системи, дихальних шляхів, дуже швидко прийде в норму. Пам’ятайте, що досягнути норми набагато складніше, ніж підтримувати її! Також присвятіть певну частину часу своїх тренувань розвитку й підтримці гнучкості свого тіла, це допоможе вам до старості рухатися, як замолоду. Крім того, ці вправи врятують вас від таких хвороб, як остеохондроз та інші подібні захворювання.
3. Займайтеся вранці.
Якщо займатися у тренажерному залі вдень або ввечері для вас з часом може бути проблемним, розплануйте свій день таким чином, щоб займатися спортом вранці. Це корисно не тільки, щоб уникнути пропусків, але й дозволяє заощадити час, адже о 9-ій годині ранку в тренажерному залі, зазвичай, небагато людей, тому менш ймовірно, що потрібно буде чекати, доки звільниться потрібний вам тренажер.
4. Купуйте якісне спортивне взуття.
Найкраще з самого початку купити якісне взуття, не пошкодувавши грошей, ніж потім кожного місяця купувати нові кросівки.
5. Якщо запланували – виконуйте.
Ця порада стане в нагоді не тільки для спорту, а й для звичайного життя. Дуже часто буває, що ми багато говоримо про свій намір навчитися плавати, грати у шахи, записатися в тренажерний зал тощо. Однак час минає, а плани так і не реалізуються. Між наміром і реалізацією – прірва, і подолати її більшості людей не вдається. Тому виробляйте силу волі і виконуйте заплановане!
6. Зосереджуйтеся не тільки на одному.
Ми часто плануємо записатися в тренажерний зал для того, щоб скинути вагу, зробити фігуру гарнішою. Проте ж можна, крім всього цього, запланувати розвивати групи м’язів, які стануть у нагоді вам у вашому щоденному житті. Для прикладу, можна цілеспрямовано розвивати ноги або тренувати витривалість, чи, про всяк випадок, розвивати силу удару і реакцію.
7. Займайтеся не тільки в тренажерному залі.
До списку щоденних вправ, наприклад, можна внести ранкову пробіжку – в парку або по дамбі над річкою, якщо мешкаєте в Івано-Франківську.
8. Заведіть журнал тренувань.
Якщо ви і так завантажені безліччю різних справ, то не варто покладатися на свою пам’ять, щоб знати, скільки яких вправ ви зробили учора чи позавчора і скільки ще треба зробити. Те ж саме і зі збільшенням кількості підходів, збільшенням ваги “заліза” і т. п. дрібних завдань, обов’язкових для кожного, хто вирішив серйозно зайнятись тренуванням свого тіла. Заведіть журнал тренувань (а це може бути і звичайний зошит), де записуйте всі ці деталі, і ви ніколи нічого не переплутаєте.
Тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!
Шановні читачі, ви також можете поставити будь-яке запитання Назару Павліву, надіславши його нам за адресою: editor@gk-press.if.ua.