Вищий адмінсуд не визнав протиправним голосування 16 січня

  • Судді ВАСУ переконані, що подібні позови не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства
    Вищий адміністративний суд України 23 січня відмовив народним депутатам у відкритті позову про визнання протиправним голосування 16 січня в Верховній Раді. Про це повідомляє прес-служба ВАСУ. 

    “22 січня 2014 року позивачі звернулися до Вищого адміністративного суду України з десятьма окремими позовами, в яких оскаржували дії та бездіяльність Верховної Ради при розгляді низки проектів законів та прийнятті цих законів на пленарному засіданні Верховної Ради 16 січня 2014 (в кожному позові позивачі оскаржували розгляд і прийняття окремого проекту закону). 23 і 24 січня 2014 року Вищий адміністративний суд прийняв рішення по кожному з десяти позовів. Суддя своїми постановами відмовив у відкритті провадження у справах за позовами народних депутатів України Яценюка А.П., Кличка В.В., Тягнибока О.Я. до Верховної Ради України про визнання дій та бездіяльності протиправними”, – йдеться в повідомленні. 

    “Як випливає з судових рішень, судді Вищого адміністративного суду вважають, що при розгляді проекту законів та прийнятті законів Верховна Рада України не виконує владних управлінських функцій, а реалізує свої повноваження з законодавчої діяльності (здійснює власне парламентську функцію законотворчості). Тоді як п.1 ч.1. ст. 3 Кодексом адміністративного судочинства України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції – це публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У зв’язку з цим, судді ВАСУ переконані, що подібні позови не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства”, – наголошується в рішенні. 

    Разом з тим судді у свої рішеннях відзначають, що Конституційним Судом України може бути визнаний неконституційним правовий акт Верховної Ради, в процесі прийняття або схвалення якого були порушені процедурні вимоги, що встановлюються безпосередньо Конституцією України, за умови набрання чинності . 

    Нагадаємо, Верховна Рада 16 січня ухвалила держбюджет України на 2014 рік, а також ряд резонансних законів без обговорення шляхом підняття рук, пише Ліга.net.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!