Три спортсменки з Прикарпаття поїхали на Зимові Олімпійські ігри у Сочі

  • Франківщина делегувала на Зимові Олімпійські ігри у Сочі трьох спортсменок, які змагатимуться у фристайлі та гірськолижному спорті.

    До нинішнього складу олімпійської збірної України увійшла одна з лідерів збірної з фристайлу (акробатика) Надія Діденко. Для 28-річної франківчанки нинішня Олімпіада стане третьою у кар’єрі. За цим показником вона зрівнялася із багаторічним лідером чоловічої команди з лижних перегонів, яремчанином Романом Лейбюком, який змагався на Зимових Іграх-1998, 2002 та 2008 років. На свою другу Олімпіаду поїхала Богдана Мацьоцька з Косова. Найкраща гірськолижниця країни своїми черговими високими результатами (насамперед, європейськими) знову намагатиметься показати свій клас на трасах одразу чотирьох дисциплін (слалом, слалом-гігант, супергігант, суперкомбінація). Натомість вперше у змаганнях такого рівня братиме участь молода Надія Мохнацька. 19-річна уродженка Івано-Франківська завдяки високим місцям на етапах Кубка світу та Європи з фристайлу повинна замінити травмованих партнерок по збірній. На жаль, олімпійська команда вперше не має представників Прикарпаття зі стрибків з трампліна та лижних гонок. Замінити вищезгаданого Лейбюка на даний час просто немає ким, а молоді стрибуни з трампліна (Вередюк, Якуб’юк та Калинчак) тільки набираються досвіду.  
    За часів Незалежності у «білих» Олімпіадах брали участь 11 прикарпатців. Найбільше спортсменів наша область делегувала на попередніх Іграх у Ванкувері – п’ятеро. Вони змагалися у лижних гонках, фристайлі, стрибках з трампліна та гірськолижному спорті. Натомість 2008 року в італійський Турин поїхали четверо наших земляків (окрім вищезгаданих Лейбюка та Діденко, виступали також стрибун Володимир Бошук та  лижник Михайло Гуменяк), а на Ігри-2002 до американського Солт-Лейк-Сіті зміг пробитися тільки Лейбюк. До речі, тоді яремчанин показав дуже високий 11-ий результат.
    Досі найкращим виступом прикарпатців на Олімпіадах було 8-ме місце фристайлістки Юлії Клюкової (1998 рік). Втім, найкращим офіційним результатом слід вважати

    6-те місце двоєборця Олександра Просвіріна у Сараєво в далекому 1984-му році.


    До теми

    Аби здоров’я не підвело…

  • Надія Діденко та Богдана Мацьоцька поїхали до Сочі, маючи певні проблеми зі здоров’ям.
    Через травму коліна, одержану в середині січня на етапі Кубка світу у Лейк-Плейсіді (США), Надія Діденко була змушена скоротити графік підготовки до Олімпіади-2014. Відтак лідер збірної України взяла участь тільки в одному світовому старті, посівши 17-те місце в американському Дір-Велей. «У фристайлі можна добре зробити елемент, вдало приземлитися, але при викочуванні натрапити на горбинку – а це потенційна травма. Так було і з Діденко у США. Після цього вона проходила лікування у Фінляндії, а паралельно тренувалася», – зазначив головний тренер збірної Володимир Малежик. Водночас він підкреслив, що лідери української збірної мають у своєму арсеналі всі три необхідні елементи – згідно з правилами. Їхній результат багато в чому буде залежати від того, як вони відкатають кваліфікацію, адже, вийшовши у фінал, спортсмени починають боротьбу заново, без врахування попередніх балів. Натомість через проблеми зі здоров’ям Богдана Мацьоцька була змушена передчасно повернутись з Австрії, де проходив перший етап Кубка світу. «Здоров’я спортсмена – це головне. У Богдани сухий кашель, бронхіт. Сподіваємось, до початку Олімпіади вона одужає», – зазначив батько та офіційний тренер Богдани Олег Мацьоцький. Сама спортсменка розповіла, що лікувалася у знайомого лікаря в Косові. Здала необхідні аналізи, отримала рецепт і збирається з силами для проходження важливого етапу в своєму житті.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!