Триває розробка комплексної системи організації дорожнього руху міста Івано-Франківська, над якою Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку працює спільно з фахівцями Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), німецькими компаніями транспортного планування DREBERIS та PTV у рамках програми „Develop-Green Cities”.
Як повідомив директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, з метою побудови достовірної транспортної моделі міста Івано-Франківська, необхідно зібрати на місцях дані про інтенсивність транспортного руху у визначених точках. Для збору таких даних, Департаментом розпочато обстеження транспортних потоків, повідомляє прес-служба МВК.
Обстеження проводяться у вівторок, середу і четвер. Підрахунок транспортних потоків охоплює вранішню годину пік (рух, пов’язаний із добиранням до місця праці: від 700 до 900 год) та вечірню годину пік (від 1600 до 1900 год). Також у двох визначених місцях обстеження проводять цілодобово. Загалом моніторинг транспортного потоку здійснюють у 32 місцях, як на території міста, так і за його межами – на в’їздах.
„Цікавими є перші результати обстежень. Наприклад, обстеження на вул. Василіянок, навпроти однойменного монастиря Сестер Василіянок, показали, що лише впродовж 2 ранішніх пікових годин від 700 до 900 год. в даному перерізі рухається 2 260 легкових та вантажних автомобілів в обох напрямках. Що стосується громадського транспорту, то на вказаній ділянці дороги проїжджає близько 45 тролейбусів, 376 міських автобусів і 110 міжміських та приміських автобусів за той самий проміжок часу”, – повідомив Михайло Смушак.
На основі обстежень, які виконують у Івано-Франківську, PTV проведе шляхом процесу екстраполяції обчислення середньої щоденної інтенсивності транспортного руху на усі дні в році.
Обстеження проводяться на безоплатній основі і до нього залучені працівники Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку, КП „Електроавтотранс”, КП „Івано-Франківськводоекотехпром”, ДМП „Івано-Франківськтеплокомуненерго”, ДП „Міськсвітло”, КП ТЦ „Сервіс-Авто”, а також активісти велосипедного клубу „Velo-stalker”, які на добровільній основі прийшли на допомогу у такій важливій для нашого міста справі.