ЮНІСЕФ закликав українських парламентарів гарантувати забезпечення усіх дітей в Україні вакцинами проти поліомієліту, щоб попередити спалах цієї хвороби в країні.
В європейському регіоні Україна є єдиною країною, що входить до міжнародного “червоного списку” країн, у яких є високий ризик спалаху поліомієліту. Спалах поліомієліту, який стався у 2013 році в Сирії, загрожує можливим розповсюдженням в інші країни Близького Сходу. Наслідками цього можуть бути десятки паралізованих дітей та тисячі можливих переносників вірусу.
“Ми закликаємо членів парламенту України до термінових заходів щоб забезпечити всіх дітей в Україні вакцинами проти поліомієліту”, — сказала Юкіе Мокуо, Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Неефективні правила закупівлі вакцин та їх недостатня кількість є одними з багатьох факторів, що створюють сприятливі умови для спалаху поліомієліту в Україні. Ці два фактори, а також низький рівень охоплення вакцинацією дітей проти цієї інфекції, спалахи поліомієліту в інших країнах та постійна недовіра батьків та лікарів до вакцинації — все це сприяє високому ризику виникнення спалаху поліомієліту в Україні.
Менше ніж 50% дітей віком до одного року в Україні є повністю вакцинованими проти поліомієліту. Принаймні 95% дітей повинні бути вакцинованими задля попередження спалаху поліомієліту в Україні.
“Ризик ввезення поліомієліту в Україну є високим”, — сказала пані Мокуо. “Дикий поліовірус може проникнути в Україну через подорожуючого, який може привезти його з іншої країни. Така інфікована людина є небезпечною для всіх невакцинованих дітей в Україні”.
Поліомієліт є інфекційною високо заразною та навіть смертельною хворобою, що вражає нервову систему людини. Вірус поліомієліту передається від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Поліомієліт в основному вражає дітей віком до п’яти років. Поліомієліт неможливо вилікувати, але його можна попередити лише завдяки вакцинації. Дитина вважається захищеною, якщо отримала мінімум чотири дози вакцини. У Одної із 200 інфікованих поліомієлітом осіб розвивається невідворотній параліч, і часто у неї паралізовані ноги на все життя. Серед тих осіб, які є паралізованими, від 5% до 10% вмирають від хвороби, повідомляє Агентство Медичних Новин.