ОПОРА проаналізувала процес утворення дільничних виборчих комісій на Івано-Франківщині і виявила чимало проблем, які виникли у ОВК в процесі формування ДВК. Так, усі без винятку окружні виборчі комісії зіткнулися з проблемою недостатньої кількості поданих від кандидатів у Президенти кандидатур до складу ДВК. Шестеро кандидатів на посаду Президента взагалі не подали своїх кандидатур до складу ДВК на Прикарпатті.
Через недостатню кількість поданих кандидатур дві ОВК (№ 88 – центр м. Надвірна та ОВК №90 – центр м. Снятин) утворили ДВК на день пізніше, ніж передбачено законом. Якщо кандидати не пропонують своїх представників до складу ДВК, згідно з законодавством, дільнична виборча комісія утворюється окружною виборчою комісією за поданням її голови на підставі пропозицій членів цієї комісії. Однак, закон не говорить, з якого кадрового резерву ОВК має брати ці кандидатури. Щоб скомпенсувати недостатню кількість поданих кандидатур від кандидатів у Президенти, прикарпатським ОВК довелось самостійно шукати 1536 осіб для укомплектування ДВК у мінімально дозволеному кількісному складі.
ОВК №87 (центр м. Долина) та ОВК №89 (центр м. Коломия) порушили принцип пропорційного розподілу керівних посад, розподіливши їх всупереч квотам визначеним за допомогою системи «Вибори Президента України». У цих ОВК спостерігачам ОПОРИ голови окружних виборчих комісій мотивували таке рішення тим, що деякі суб’єкти подання відмовились від своїх квот у керівному складі ДВК та тим, що такий розподіл керівних посад у ДВК був погоджений з усіма суб’єктами подання кандидатур і ніхто з суб’єктів подання заперечень не має. Втім, оскільки процедура не передбачає такого механізму розподілу керівних посад у складі ДВК, який застосували ОВК №87 та ОВК №89, ОПОРА зауважує, що ці дві ОВК допустили порушення, сформувавши керівний склад ДВК у непередбачений законом спосіб.
У Івано-Франківській області лише 15 кандидатів подали свої кандидатури до складу ДВК. Петро Порошенко по максимуму скористався своїм правом мати по одному представнику в складі кожної ДВК – його представники є у кожній з 1034 ДВК. Майже максимально реалізували це право Юлія Тимошенко (представлена у 1033 ДВК), Микола Маломуж (представлений у 1031 ДВК), Зорян Шкіряк (представлений у 1028 ДВК), Анатолій Гриценко (представлений у 1022 ДВК), Олег Тягнибок (представлений у 1011 ДВК) та Василь Куйбіда (представлений у 1002 ДВК).
Найменше своїх представників до складу ДВК Івано-Франківської делегували Михайло Добкін (97 членів ДВК) та Василь Цушко (18 членів ДВК).
Не скористалися правом подання кандидатур до складу ДВК 6 кандидатів (Бойко Юрій, Гриненко Андрій, Коновалюк Валерій, Кузьмін Ренат, Рабінович Вадим та Саранов Володимир). «Ці кандидати або виконують технічну функцію, або неналежно підготувалися до участі у виборчій кампанії. Підстави для таких висновків дає не лише те, що вони не подали жодної кандидатури до складу ДВК, але й те, що за ними на території області не було зафіксовано проявів високої агітаційної активності», — зауважує Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області.