Путін готується до мобілізації?

  • Президент Росії Володимир Путін у понеділок , 12 травня, здійснив низку кадрових перестановок у вищих ешелонах влади. На високі державні посади були призначені діючі силовики. На думку експертів , нинішні рокіровки у владі – лише прелюдія до глобальних змін у російській політиці .

    Президент звільнив з посади главу Управління справами президента Володимира Кожина , який займав цей пост з 2000 року. На його місце призначено Олександра Колпакова , який раніше очолював управління президентської Служби безпеки. Також він займав високы посади у Федеральній службі охорони ( ФСО). Кожин, в свою чергу, був призначений на вищу в табелі про ранги, але менш значиму посаду помічника президента з питань військово- технічного співробітництва (ВТС). Колишній начальник охорони Путіна генерал -полковник Віктор Золотов призначений головнокомандуючим внутрішніми військами МВС – перший заступник міністра внутрішніх справ. Золотов раніше працював у керівництві Федеральної служби охорони, а потім перейшов на службу в МВС.

    Глава держави змінив також повпредів в Північно -Кавказькому і Сибірському федеральних округах. Повпредом в ПКФО призначений командувач об’єднаним угрупуванням внутрішніх військ МВС Росії на Північному Кавказі Сергій Меліков. Колишній повноважний представник Олександр Хлопонін зберіг пост віце -прем’єра в уряді РФ. Повпредом в СФО призначений головком внутрішніх військ МВС Росії Микола Рогожкін. Його попередник Віктор Толоконський став в.о. голови Красноярського краю. У свою чергу глава Красноярського краю Лев Кузнєцов за пропозицією президента очолив нове Міністерство у справах Північного Кавказу.

    Два великих призначення відбулися і в Міністерстві внутрішніх справ. Новим керівником слідчого департаменту став Олександр Савенков, а начальником антикорупційного управління – Дмитро Миронов. Всі перестановки і призначення відбулися в один день , 12 травня.

    На думку опитаних « Лентой.ру » експертів, заходи спрямовані на зміцнення «нової генерації » діючих силовиків. «Йдеться про значне посилення близьких до президента силових структур, особливо ФСТ та Служби безпеки президента», – вважає директор Міжнародного інституту політичної експертизи (МІПЕ) Євген Мінченко. Схожої думки дотримується і керівник служби стратегічного планування Асоціації прикордонної співпраці (АПС) Олександр Собянін. «Призначення в якості керуючого справами Олександра Колпакова, людини силової частини путінської команди, говорить про те, що управління тепер буде повністю контролюватися президентом, минаючи бюрократію. Кожин – один з найвпливовіших політиків у Росії, що втілює контроль старої бюрократії над внутрішньою політикою країни », – вважає Собянін.

    Ключовим є і призначення на пост командувача внутрішніми військами Віктора Золотова. «Це сильний чекіст, незмінний охоронець Путіна з часів його роботи в петербурзькій мерії, «кулак і батіг» президента, який не дозволить нікому в м’якій або в жорсткій формі протистояти путінським змін у внутрішній політиці», – розповідає Собянін. Симптоматичним є і призначення діючих силовиків повпредами в критичних для безпеки Росії Північно -Кавказькому федеральному окрузі і Сибірському , що межує з Казахстаном і Середньою Азією .

    Політолог Євген Мінченко вважає , що «підвищення ролі силової складової в діяльності повпредів означає, що питання соціально-економічного розвитку будуть перекладені на губернаторів та профільних міністрів». Силовики ж, на його думку, будуть виступати в ролі «мегарегуляторів з питань, пов’язаних з безпекою і протидією корупції». Схожої думки дотримується і директор компанії експертного консультування «Неокон» Михайло Хазін. «Призначення на найважливіші пости силовиків пов’язані з майбутнім переходом до мобілізаційної економіки . В умовах відносно погано контрольованої вертикалі виконавчої влади висунення на ключові пости управлінців від економіки безглуздо. Призначаються генерали, завдання яких точно виконувати накази» , – говорить Хазін.

    Джерело: Lenta.ru

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!