Не зрозумілу людям адміністративну реформу обговорили на засіданні міськвиконкому

  • 29- го травня на засіданні міськвиконкому обговорили зміни до Конституції, що стосуються децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. На ньому були присутні представники міськвиконкому, підприємці, активісти та громадські організації міста.
    Директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Богдан Волошинський, представив презентацію реформи В’ячеслава Негоди, першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
    Раніше цей законопроект було підготовлено та обговорено робочою групою, до якої входили представники органів місцевого самоврядування, зокрема з Івано-Франківська.
    На зібранні обговорювали актуальність та доцільність реформи, розглядали її суть та основні положення. Вникнувши в деталі, громада міста виявила неточності та суперечності положень у змінах до законодавства.
    Оцінку цій реформі дав політолог Тарас Случик: «Про реформу органів самоврядування говорять вже давно. План реформи, який підготував КМУ, є дійсно хорошим, але його реалізація залежить від політичної волі новообраного президента і ВРУ, а також від журналістів та громадських діячів, які зможуть тиснути на цих депутатів. По-перше: у нас будуть державні представництва, які будуть займатись контрольними функціями, а не розпорядчими. Обираючи майбутніх депутатів до обласної та районної рад, ми будемо мати гарантію, що ці депутати будуть мати реальний вплив на те, що відбувається в області та районі. По друге: будуть внесені зміни в Бюджетний та Податковий Кодекси, щоб місцеве самоврядування мало реальні ресурси для реалізації своїх повноважень. Життя міст, сіл і селищ кардинально не зміниться. Єдине, що результати принесуть зміни в Податковому та Бюджетному Кодексах. На перший погляд цей законопроект ідеальний, але на ділі це буде зовсім інша річ», – підсумував Тарас.

    «Децентралізація влади – це реальна практика європейських держав, яка показала позитивні результати. Такий метод управління є найбільш раціональним та ефективним», – стверджує Богдан Волошинський.

    Пан Богдан також додає:«Реалізовувати цю реформу потрібно невідкладно. Ми маємо час до осені 2015 – терміну проведення виборів до органів місцевого самоврядування. Оце є наш ресурс часу. Мусимо вкластися».

    У ході обговорення цієї реформи стало зрозуміло, що проблемою залишається адміністративно-територіальний устрій при децентралізації влади.

    Всі пропозиції та зауваження обіцяли занотовувати та передавати на обговорення робочій групі законопроекту, але за спостереженнями журналіста Галицького кореспондента цього так і не зробили.

    Отож, зібрання було лише формальністю і, очевидно, ні до яких результатів не приведе. Адже, далеко не всі присутні зрозуміли суть реформи

    Анна Лужна

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!